تامین ۷۵۰ میلیون دلار برای حل مشکلات صنایع دریایی بوشهر
تامین ۷۵۰ میلیون دلار برای حل مشکلات صنایع دریایی بوشهر

ندای استان:استاندار بوشهر با بیان اینکه شرکت صنعتی دریایی صدرا بوشهر نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال استان دارد گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت ۷۵۰ میلیون دلار برای حل مشکلات صنایع دریایی از جمله شرکت صنعتی دریایی صدرا بوشهر تأمین می‌شود.

به گزارش ندای استان،احمد محمدی‌زاده صبح امروز در نشست با مسئولان شرکت صنعتی دریایی صدرا بوشهر با اشاره به توجه به طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی در اولویت قرار دارد اظهار داشت: شرکت صنعتی دریایی صدرا نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال استان بوشهر دارد که برای بهبود وضعیت این مجموعه از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

وی کمک و حمایت از شرکت صنعتی دریایی صدرا را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: یکی از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور پرداخت کمک‌های ارزی از محل صندوق توسعه ملی است که سالانه به مدت سه سال ۲۵۰ میلیون دلار برای حل مشکلات صنایع دریایی استان بوشهر پرداخت می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در مجموع ۷۵۰ میلیون دلار در مدت ۳ سال برای حل مشکلات صنایع دریایی از جمله شرکت صنعتی دریایی صدرا بوشهر بر اساس مصوبه هیئت دولت تأمین می‌شود تصریح کرد: حل مشکلات صدرا بوشهر مورد توجه ویژه قرار دارد و در این راستا نشست‌های تخصصی برای بررسی و ارائه راهکار در حل مشکلات ضروری است.

محمدی‌زاده از تشکیل تیم تخصصی برای بررسی مشکلات صدرا خبر داد و بیان کرد: به‌منظور رسیدگی به مشکلات مهم صدرا بوشهر، تیمی متشکل از معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیرعامل شرکت صدرا بوشهر تشکیل شود.

وی اضافه کرد: یکی از اموری که تیم مذکور باید پیگیری کنند موضوع فرایند تخصیص اعتبار برای ساخت شناور بر اساس برنامه زمانبندی دقیق است.

محمدی‌زاده باتأکید بر حل مشکل صدور سند مالکیت جزیره صدرا بوشهر گفت: موضوع مالکیت زمین صنعتی از دیگر درخواست‌ها و مشکلات صدرا بوشهر است که در این زمینه باید راهکارهای لازم شناسایی و تمام تلاش برای صدور سند زمین جزیره صنعتی صدرا بوشهر انجام شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: انتظار داریم صدرا موضوع واگذاری بخشی از سهام خود به کارکنان بومی استان بوشهر شرکت صدرا در دستور کار و بررسی خود قرار دهد.

وی تأکید کرد: تمام تلاش ما کمک به توسعه فعالیت‌های صدرا است تا از این طریق روند اشتغال و تولید در این شرکت به نحوی مطلوب ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی صدرا هم در این نشست با تشریح پروژه‌های در دست اجرا گفت: پروژه‌های صدرا در بخش‌های ساخت سازه‌های دریایی از جمله سکوهای پارس جنوبی، شناور و کشتی‌های خارجی در دست انجام و بخشی از این پروژه‌ها به اتمام رسیده است.

علی زارعی ادامه داد: همچنین پروژه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری سکو نفتی و گازی هم در دست انجام است و با تأمین منابع مالی جدید ساخت شناورها و کشتی‌های جدید آغاز می‌شود.

وی از فعالیت یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت صدرا بوشهر خبر داد و اضافه کرد: هم اکنون در بخش تعمیرات پروژه‌های پارس جنوبی ۵۰۰ نفر و در بخش جزیره کشتی‌سازی بوشهر ۷۰۰ نفر نیرو در شرکت صدرا فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی صدرا بیان کرد: صدور سند مالکیت جزیره صنعتی صدرا بوشهر یکی از مطالبات این مجموعه است که حل این مشکل نقش مهمی برطرف شدن مشکلات در دیگر بخش‌ها دارد.

  • منبع خبر : تسنیم