انتقاد امام جمعه دیر از وضعیت آب و برق
انتقاد امام جمعه دیر از وضعیت آب و برق

ندای استان:امام جمعه موقت بندر دیر گفت: استاندار جدید بوشهر فکر اساسی برای آب و برق مردم استان بویژه شهرستان دیر کند

به گزارش ندای استان،حجت الاسلام سید ابراهیم سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت اربعین حسینی، اظهار داشت: یکی از علامت‌های مؤمن زیارت اربعین است.

امام جمعه موقت دیر پیام اربعین را ایستادگی در برابر ظلم و تحقق وعده الهی دانست و افزود: امسال که نمی‌توانیم در پیاده روی اربعین شرکت کنیم و در کربلا حاضر باشیم در برنامه‌های تدارک دیده شده با رعایت فاصله اجتماعی شرکت کنیم و کرونا باعث نشود که برنامه‌های ارزشمند این چنینی از رونق بیفتد و شعائر ما کمرنگ شود.

وی با تبریک انتخاب استاندار جدید بوشهر، اظهار داشت: از انتخاب چنین نیروهایی استقبال می‌کنیم که بتوانند مشکلات مردم و استان را برطرف کنند.

سعیدی افزود: ایشان همان طور که در مسئولیت‌های مختلفی که داشتند بویژه در دفاع مقدس که از کیان اسلام و مسلمین و خاک و ناموس کشور در مقابل تمام دنیای کفر دفاع کردند الان نیز با انتخاب تیم کاری انقلابی، مردمی و جهادی و خدمتگزار به انقلاب و اسلام و مسلمین در شهرستان‌ها و بخش‌های سراسر استان به خوبی نقش آفرینی کنند.

وی ادامه داد: مردم شهرستان دیر همیشه در صحنه و پای انقلاب تا پای جان بوده‌اند و از محرم سال ۵۷ تاکنون حتی در انتخابات اخیر یکی از شهرستان‌های سرآمد از حیث مشارکت بوده‌اند و امیدواریم استاندار بزرگوار بتوانند پاسخگوی حماسه آفرینی‌های این مردم باشند و محرومیت را از این شهرستان و استان دور کنند.

سعیدی با اشاره به بی انصافی برخی افراد نسبت به انتخاب استاندار جدید بوشهر، تاکید کرد: این کسانی که آن روزی که فرزندان ملت جانشان را کف دست گرفته و جلودار همه مقابل موشک‌ها و گلوله‌ها ایستادند و از انقلاب و کشور دفاع کردند، آن روز اینها انسان‌های شایسته و بالیاقتی بودند اما امروز برخی قلم فرسایی کرده و با ایجاد سفسطه و شبهه در اذهان عمومی سخنانی می‌گویند که آقا نظامی و فلان است.

وی عنوان کرد: این را بدانید نه در زمان هشت سال دفاع مقدس بلکه تاکنون از نیروهای مسلح و نظامی و انتظامی بویژه نیروهای نظامی که مورد بحث این افراد است جز خدمت خالصانه در کنار آن وظیفه‌ای که داشته‌اند چیزی دیده نمی‌شود.

امام جمعه موقت بندر دیر اضافه کرد: در همین ایام کرونا اگر نیروهای نظامی وارد نمی‌شدند و در کنار کادر درمان نبودند، مگر می‌شد سیستان و بلوچستان و زاهدان و امثال آن را از این پیک‌های عجیب و غریب کرونا خصوصاً پیک پنجم نجات داد.

وی با بیان اینکه چرا بعضی با بیان برخی شبهه‌ها ظلم می‌کنند، ابراز کرد: مردم در انتخابات شرکت کردند و انتخاب خوب داشتند و رئیس جمهور انقلابی انتخاب کردند و در پاسخ این حماسه انتظار دارند که ریاست جمهور و دولت و در استان هم استاندار، نیروهای جهادی و انقلابی را برای خدمت به مردم به عنوان تیم کاری انتخاب کنند.

سعیدی ادامه داد: ضمن استقبال از این انتخاب و تبریک به استاندار می‌خواهیم ایشان نیز این مسیر را ادامه داده و نیروهای دلسوز، جهادی، انقلابی، مردم دار، حافظ انقلاب و پاسدار خون شهدا را برای شهرستان‌ها و سایر ادارات کل و نهادها انتخاب کنند.

وی گفت: استاندار جدید فکر اساسی برای آب و برق مردم استان بویژه شهرستان دیر کند که حتی اخیراً هم قطعی آب و گرانی برق داریم و طبق خبرها برخی از چاه‌های تأمین آب در شهرستان خشکیده شده که باید با مدیریت جدی و جهادی برای کوتاه مدت و بلندمدت وارد شویم و به عنوان استاندار و مسئولین استان و شهرستان اتفاقی بیفتد و سهمیه آب شهرستان افزایش دهند و در صدد احداث آب‌شیرین‌کن باشند.

انتقاد از وضعیت آب

سعیدی بیان کرد: انسان دچار اندوه می‌شود وقتی مکرر قطعی آب است و مردم سختی می کشند، شرمنده این حضور حماسی و اخلاص آنها می‌شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم مجمع نمایندگان استان و مسئولین دیگر به طور اساسی حرکت کنند که این مشکل بزرگ شهرستان دیر حل شود.

خطیب جمعه دیر افزود: در مسئله برق هم سوای قطعی‌هایی که گاهاً اتفاق می‌افتد، قبض‌های بسیار سنگینی که اخیراً صادر شده، سوالی برای مردم پیش آمده چرا در این ماه هشت برابر یا چند برابر قبض‌ها گران شده است.

وی عنوان کرد: باید تدبیری شود هم سقف مصرفی که مشمول جریمه نمی‌شود، افزایش داده شود هم اینکه ما طبق سبک زندگی اسلامی می‌خواهیم زندگی کنیم و نمی‌شود همه اعضای خانواده را در یک اتاق جمع کنیم تا جریمه نشویم.

سعیدی خطاب به مجلس بویژه نماینده جنوب استان بوشهر، اظهار کرد: با قسطی کردن قبوض مشکل حل نمی‌شود و برای استان‌های گرمسیر که در تابستان هیچ راهی جز استفاده از امکانات سرمایشی ندارند یک‌بار قانونی بنویسند و از منابع همان استان‌ها مساعدت شود تا وزارت نیرو هم متضرر نشود.

وی با تاکید بر اینکه نباید دست روی دست بگذاریم، توصیه کرد: نماینده جنوب استان از ظرفیت مجمع نمایندگان استان و نمایندگان مناطق گرمسیر این خواسته را پیگیری کند.

سعیدی درباره بازگشایی مدارس، گفت: مردم در حل مسائل مرتبط با آموزش و پرورش مساعدت و نه دخالت بلکه حمایت کنند.

وی افزود: باید سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش به سبک اسلامی اتفاق بیفتد و اجرا شود.

امام جمعه موقت بندر دیر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ادامه داد: از دفاع مقدس هر چه بگوییم کم است و باید قدردان شهدا و ایثارگران و رزمندگان باشیم.

وی در رابطه با روز جهانگردی و گردشگری، گفت: متأسفانه ما هنوز در برخی از کارهای مان به سبک غربی‌ها حرکت می‌کنیم.

سعیدی افزود: در هیچ جایی نیامده که اگر بحث گردشگری و ترویج صنعت گردشگری و جذب گردشگر است حتماً باید با ابتذال و رقص و آن برنامه‌هایی که می‌بینید و می‌شنوید همراه شود.

وی تاکید کرد: گردشگری حتماً باید با سبک زندگی اسلامی و تفریح صحیح اسلامی اتفاق بیفتد.

امام جمعه موقت دیر با اشاره به روز جهانی ناشنوایان، عنوان کرد: ناشنوا بودن یا معلولیت یک محرومیت نیست و با حمایت از این قشر در تولید علم از این عزیزان استفاده و در زمینه تحصیل به خانواده‌های آنها کمک شود.