راهپیمایی ۲۲ بهمن در استان برگزار نمی شود
راهپیمایی ۲۲ بهمن در استان برگزار نمی شود

ندای استان:استاندار بوشهر گفت: به خاطر شرایط شیوع کرونا در کشور، امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه برگزار نخواهد شد و همه ویژه برنامه‌های دهه فجر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ندای استان،عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: با توجه به وضعیتکنونی استان در مورد بیماری کرونا، نباید دچار ساده انگاری و خوش خیالی شویم چرا که بیماری تمام نشده و رفتاری ناشناخته دارد.
وی بیان کرد: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، شاهد خیز آرام بیماری کرونا در برخی استانها هستیم، لذا اگر پروتکل ها و دستورالعملهای بهداشتی را رعایت نکنیم ممکن است در ایام نوروز مجددا به محدودیت های مختلف متوسل شویم.
استاندار بوشهر با اشاره به همکاری بسیار خوب مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، تصریح کرد: مناسب ترین وسیله برای مقابله باویروس کرونا، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.
گراوند تاکید کرد: اگر می خواهیم اصناف و بازار در ایام نوروز فعال باشند و همچون سال گذشته دچار محدودیت و تعطیلی نشوندانتظار داریم بازاریان همچون گذشته نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.
استاندار بوشهر بیان داشت: فرمانداران، روسای شبکه بهداشت و درمان و بازرسی استانداری همه امکانات برای تداوم نظارت وبازرسی از اصناف و اماکن مختلف را فراهم کنند.
وی گفت: ادارات استان برای همکاری جهت دورکاری بیماران خاص، جانبازان شیمیایی بر اساس تشخیص دانشگاه علوم پزشکیهمکاری لازم را داشته باشند.
گراوند با تاکید بر جلوگیری از برگزاری آیین های مختلف با هدف عدم تجمعات، گفت: می توان از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاریجلسات و برنامه ها و یادواره شهدا استفاده کرد.
استاندار بوشهر گفت: به خاطر شرایط شیوع کرونا در کشور، امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه برگزار نخواهد شد و همه ویژه برنامه هایدهه فجر به صورت مجازی برگزار می شود.
گراوند با بیان اینکه برپایی چادر در سواحل استان ممنوع است، گفت: شهرداران برای جلوگیری از برپایی چادر در سواحل و پارک هایاستان اقدام کنند.
وی افزود: با توجه به توصیه های وزارت بهداشت، ضمن احترام به همه مردم ایران، امسال به خاطر شرایط کرونایی آماده پذیرایی ازمسافران نیستیم.
گراوند ادامه داد: همچنین امکان سرویس دهی به مسافران در پارک ها وجود ندارد لذا مسافران عزیز از سفر به بوشهر خودداری کنند تاپس از ریشه کنی بیماری کرونا، به بهترین شکل میزبان مهمانان گرانقدر از سراسر کشور باشیم.
استاندار بوشهر با بیان اینکه کمرنگ شدن استفاده از ماسک نگران کننده است، افزود: از اصناف انتظار داریم همه امکانات را برایرعایت پروتکل های بهداشتی فراهم کنند و در استفاده از ماسک پیشگام باشند.