۹۰ درصد شهرستانهای بوشهر در وضعیت آبی قرار دارند
۹۰ درصد شهرستانهای بوشهر در وضعیت آبی قرار دارند

ندای استان: بیماری کرونا در استان بوشهر با رعایت پروتکل بهداشتی و اجرای طرح شهید سلیمانی در وضعیت مطلوبی و اکنون ۹۰ درصد شهرستان‌های ۱۰ گانه استان در شرایط آبی قرار دارد.

به گزارش ندای استان،بیماری و ویروس کرونا در استان بوشهر مدیریت و کنترل شده است و با توجه به رعایت پروتکل بهداشتی همه جانبه از سوی مردم از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۹ شهرستان در وضعیت آبی و تنها تنگستان در وضعیت زرد قرار دارد.

اجرای طرح شهید سلیمانی بر روند بهبودی بیماران کرونایی افزوده است و اکنون در تمام نقاط استان بوشهر طرح شهید قاسم سلیمانی با همکاری کادر بسیج جامعه پزشکی، نیروهای بسیجی، امدادگران هلال احمر و گروه‌های جهادی از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در حال اجرا است که نقش تاثیرگذاری در کنترل و مدیریت بیماری کرونا داشته است.

بر اساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ۲۰ تا ۲۸ دی ماه، شاهد کاهش آمار مبتلایان، بیماران بدحال و بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان بوده‌ایم و هم اکنون تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر به ۷۴ نفر رسیده و امروز هم فوتی کرونایی در استان بوشهر ثبت نشده است.

استان بوشهر با جمعیتی حدود یک‌ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تاکنون حدود ۱۸ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که بیش از ۱۷ هزار ۱۰۰ نفرشان با حال خوب از بیمارستان ترخیص شده‌اند و  متاسفانه تاکنون ۸۴۷ نفر فوت کرده‌اند.

هم‌اکنون ۷ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این تعداد ۲ نفر آن‌ها با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

در شبانه‌روز گذشته ۲۴ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ و خوشبختانه در این مدت ۷ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۵ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.