ندای استان:دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۱۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

به گزارش ندای استان،دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند.
وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۷۵ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۲۲ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: متأسفانه ۱ نفر از همشهریان عزیزمان روز دوشنبه، ۱ نفر روز سه‌شنبه، ۱ نفر چهارشنبه و ۲ نفر نیز پنجشنبه فوت شده‌اند که تست کرونای همه آن‌ها امروز مثبت اعلام‌شده است که در رده سنی ۵۷ تا ۷۶ سال هستند.
دکتر کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۱ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۲۲ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تاکنون فوتی‌های مثبت در استان بوشهر به ۳۵۲ مورد رسیده است اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۱۴۶ مورد مثبت کرونا در استان بوشهر شناسایی‌شده است.
وی تصریح کرد: کل مراجعین حاد تنفسی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بوشهر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۱۶۴۰ بوده است که ۶۳۸۴ مورد بستری‌شده‌اند و از موارد بستری شده تعداد ۶ هزار و ۷۴ مورد با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند.
دکتر کشمیری گفت: در شش ماه گذشته نزدیک به ۷۸ هزار مورد بازرسی توسط کارشناسان بهداشت محیط صورت گرفته که منجر به پلمب ۶۲۸ مورد از صنوف متخلف شده است.
دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر با اشاره به وضعیت استفاده از ماسک در گروه‌های مختلف در جامعه اظهار داشت: ۹۷ درصد از کارکنان ادارات، ۸۱ درصد از بازاریان و صاحبان صنوف و اماکن، ۶۰ درصد از مردم کوچه و خیابان و بازار، ۷۰ درصد از مردم در تفریحگاه‌ها ، ساحل و شناگاه‌ها و در کل ۶۵ درصد از مردم در سطح جامعه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۶:۰۲

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی