ندای استان:شبکه بهداشت و درمان دشتستان اعلام کرد: با توجه به مثبت شدن آزمایش کرونای بیمار تصادفی فوت شده در برازجان،دفن او با توجه به ضوابط متوفیان کرونا انجام گرفت.

به گزارش ندای استان،روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان درباره تصادف یکی از شهروندان دشتستانی که منجر به فوت او شده، توضیح داد.

در جوابیه آمده است: مردی ۳۱ ساله که بر اثر تصادف، مصدوم شده بود ساعت ۱۷ و ۵۰ دقیقه   ۳۱ اردیبهشت‌ به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام می‌شود و پس از اقدامات اولیه به علت شدت جراحات به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال می‌یابد.

بیمار به دلیل شدت صدمات مغزی و با تأیید پزشکان متخصص مرگ مغزی تشخیص داده می‌شود و با اعلام رضایت بستگان بیمار برای اهدای عضو، تیم فراهم آوری عضو دانشگاه علوم پزشکی آزمایش‌های اولیه را برای آماده کردن بیمار برای اهدای عضو انجام می‌دهند که با توجه به شیوع بیماری کرونا، برای این بیمار نیز آزمایش کرونا از سوی بخش عفونی انجام می‌شود، و  دو گروه اهدای عضو و کادر درمانی بیمارستان برای بیماران بستری آزمایش کرونا انجام می‌دهند.

در ادامه این جوابیه آمده است: با توجه به‌شدت جراحات مغزی، بیمار قبل از اهدای عضو در تاریخ ۶ خرداد فوت می‌کند و بنا به درخواست پزشکی قانونی جسد برای طی مراحل علت فوت به پزشکی قانونی تحویل داده می‌شود.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان نوشته است: طبق بخشنامه ارسالی دانشگاه علوم پزشکی به پزشکی قانونی و با توجه به شیوع بیماری کرونا، صدور مجوز دفن باید با تأییدیه بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان انجام گیرد. بنابراین صبح امروز شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اعلام مثبت شدن آزمایش کرونای بیمار تصادفی به خانواده متوفی و بیمارستان شهید گنجی برازجان به سرعت اطلاع داد و کارشناسان بهداشت محیط برای دفن فرد فوت‌شده طبق شیوه‌نامه‌های بهداشتی به آرامستان اعزام شدند.

در این جوابیه همچنین با تاکید بر اینکه علت فوت این فرد، کرونا نبوده، آورده شده است: در مراحلی از این فرآیند به علت تحویل میت، او برخلاف ضوابط موجود و بخشنامه‌های پیشین، به صورت معمولی مورد شستشو قرار گرفته بود که در این مرحله کارکنان بهداشت جلو بقیه مراحل را گرفتند و دفن او با توجه به ضوابط متوفیان کرونا مثبت انجام گرفت.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۲۲:۴۴

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی