ندای استان:مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنانی گفت که ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است.

به گزارش ندای استان به نقل از اسکای نیوز، «کرنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که روز گذشته به تهران سفر کرده بود امروز دوشنبه در نشست شورای حکام آژانس گفت که ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است.

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی که در نشست شورای حکام قرائت کرد گفت: ایران نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر برای غنی سازی اورانیوم را آغاز کرده است.

بر اساس گزارش آژانس، ۲۲ سانتریفیوژ IR4، یک سانتریفیوژ  IR5 و ۳۰ سانتریفیوژ IR6 در حال نصب یا نصب شده‌‌اند که سانتریفیوژهای نصب شده آماده گازدهی هستند.

همچنین آژانس گزارش داده که تعداد ۲۲ سانتریفیوژ IR4 در نطنز نصب شده که این مقدار در ماه‌های گذشته ۱۱ سانتریفیوژ بود و اکنون دو برابر شده است.

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته با سفر به تهران با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

فروتا در سخنانی در تهران گفته بود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به رویکرد مستقلانه، بی‌طرف و حرفه‌ای خود ادامه خواهد داد و این موجب اعتبار آژانس است.

وی تصریح کرد: در این زمینه آژانس از فشارها تأثیر نمی‌پذیرد. آژانس از یک سو وظیفه راستی‌آزمایی اجرای برجام را به‌عهده دارد و از سوی دیگر در اجرای پروتکل الحاقی و موافقت‌نامه جامع پادمان در تعامل فعال با ایران می‌باشد.

فروتا همچنین اضافه کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشتاقانه تمایل دارد تا همکاری‌ها با ایران تداوم یابد و آماده هستیم تا به‌صورت حرفه‌ای و بی‌طرف به کار خود ادامه دهیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۶:۰۵

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی