کودک‌آزاری عجیب در بوشهر؛

ندای استان:خبر کوتاه بود و وحشتناک، “کودک پنج ساله بی سرپرستی در یک کارواش در شهر بوشهر محبوس بوده و به شکل فجیعی مورد آزار و اذیت جسمی و روانی قرار می‌گرفته است…”

به گزارش ندای استان، روز گذشته خبری مبنی بر زندانی و شکنجه شدن کودکی در انباری یک ماشین شویی در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شد. خبر می رسد که اکنون کودک مورد شکنجه توسط ماموران نجات یافته و تحویل بهزیستی داده شده است.
کودک پنج ساله است، با آثار ضرب و جرح و شکنجه بر تن نحیفش، او حالا در بیمارستان خلیج فارس بوشهر بستری است و اوقات سختی را می گذراند. طبق گفته های شاهد ماجرا این پسربچه از ناحیه سر، دست و دندان دچار آسیب های جدی شده است. اولین نقاشی این کودک پس از رهایی طرحی از خودش بوده که از سقف آویزان شده است…
آزار جسمی و روانی کودک
بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی در خصوص این پرونده که در سایت این سازمان منتشر شده است حسب گزارش صورت گرفته به مرکز اورژانس اجتماعی ۱۲۳ مبنی بر یک مورد کودک آزاری در یک کارواش در شهر بوشهر، نیروهای اورژانس اجتماعی بهزیستی با اخذ مجوز قضایی و با همراهی نیروی انتظامی به آنجا مراجعه کرده و با کودکی مواجه شدند که متاسفانه مورد اذیت و آزار جسمی و روانی قرار گرفته بود.
بلافاصله کودک به بهزیستی ارجاع و در بیمارستان بستری شده و در این زمینه، با پیگیری های بهزیستی آزمایش ها و معاینات لازم انجام و روند درمان جسمی و روانی وی آغاز شده است.
همچنین در خصوص امور قضایی و رفتار مجرمانه حادث شده، پیگیری های لازم اعم از حضوری و مکاتبه ای با دادستان، فرمانداری، دفتر حمایت از کودکان دادگستری، اداره آگاهی و… صورت گرفته است.
در همین راستا، ضمن تمهید شرایط مراقبتی، نگهداری، تحصیل و حمایت‌های روانی – اجتماعی، این اداره کل یک نماینده حقوقی و یک روانشناس را به طور ویژه برای پیگیری این پرونده تعیین نموده است.
تشکیل پرونده علیه متهمان پرونده
همچنین مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر در واکنش به این خبر گفت: طی صحبت با مدیر کل محترم بهزیستی استان مقرر شده تا اقدامات حمایتی در خصوص این کودک صورت بگیرد و در خصوص اقدامات قضایی نیز مقدمات تشکیل پرونده علیه متهمان صورت پذیرفته و در مرحله تحقیقات مقدماتی است.
عباس برزگر زاده تاکید کرد: نسبت به این مسئله فوق العاده بغرنج اقدامات لازم توسط دستگاه های ذیربط پیگیری خواهد شد و همچنین اقدامات حمایتی توسط بهزیستی و اقدامات قضایی توسط دادگستری انجام می شود.
وی ادامه داد: حتی المقدور تمام مراحل پرونده به اطلاع مردم رسانیده می شود، به این دلیل که قانون مجازات اسلامی علنی نمودن برخی جرایم را اجازه نمی دهد. ولی تا جایی که امکان قانونی دارد این کار را انجام خواهیم داد.
کودک شکنجه شده در حال درمان است 
به گفته روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این کودک در حال حاضر در بیمارستان شهدای خلیج فارس بستری و تحت درمان است. کودک مذکور از ناحیه سر و دست آسیب دیده و توسط متخصصان در حال درمان می باشد و در بیمارستان کلیه اقدامات به صورت ویژه برای این کودک انجام می گیرد.
گفتنی است مطابق با تعریف سازمان جهانی بهداشت کودک آزاری عبارت است از هر گونه بدرفتاری فیزیکی و یا عاطفی، سواستفاده جنسی، غفلت یا رفتار همراه با بی‌توجهی یا استثمار تجاری یا سایر انواع استثمار، که منجر به آسیب واقعی یا احتمالی به سلامت، بقا، رشد یا کرامت کودک در زمینهٔ روابط یا مسئولیت، اعتماد یا قدرت شود.
در ایران نیز طبق ماده ۱۱ «لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان» هر کس مرتکب قتل عمد یا ضرب و جرح عمدی کودک یا نوجوان شود و به هر علتی قصاص نشود، علاوه بر پرداخت دیه طبق مقررات، حسب مورد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مقرر قانونی محکوم خواهد شد.
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۹:۵۳

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی