شهردار آبدان در گفتگو با ندای استان:

ندای استان:مصطفی تفضلی نیا گفت:سعی ما براین است که تا دو سال آینده هیچ کوچه و خیابانی بدون آسفالت نماند.

مصطفی تفضلی نیا در گفتگو با ندای استان اظهار داشت :شهرداری آبدان با همراهی شورای اسلامی آبدان تلاش دارد درسال ۹۸پروژه هایی خوبی را اجرایی کند .

خبرنگار ندای استان مصاحبه ای با آقای مصطفی تفضلی نیا انجام داده است که جزئیات بیشتری از پروژه های عمرانی از زبان شهردار جوان آبدان را می شنویم.

اقدامات و کارهای صورت گرفته درسال های گذشته برای خوانندگان بیان فرمائید

با یاد و نام خدای بزرگ و درود به روح شهدای والامقام، امام وشهدا و همه شهدای سرافراز بخش آبدان .اگر نگاهی گذرا به فعالیت های سال قبل بیندازیم ،کارهای مثبتی با تلاش کارکنان شهرداری و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر صورت گرفته است که میتوان به پرداخت مطالبات بیمه تامین اجتماعی کارکنان شهرداری و همچنین مالیات باقی مانده از سال های قبل نام برد ودر سال قبل پیاده رو سازی بلوار امام خمینی ره ،زیر سازی آسفالت معابر کوچه ها صورت گرفته البته روشنایی بلوار کشاورز ،بهسازی گلزار شهدای گمنام ،تکمیل میدان جنوبی ،احداث خیابان شهید حججی وتکمیل دیوار حفاظتی مسیل های سطح شهر از جمله فعالیت هایی بود که درسال قبل انجام گرفت.

 پروژه های عمرانی سال ۱۳۹۸برای اجرا در آبدان 

قسمتی از پروژه های شهرداری مطالباتی هستند و قسمتی هم جدید هستند که انشالله پس از تایید درکمیته برنامه ریزی شهرستان به اطلاع مردم ولایت مدار آبدان خواهیم رساند .تکمیل بوستان شهری ،زیر سازی کوچه ها و معابر ،تکمیل پارک گلدانو ،پیاده روسازی وسالن اجتماعات شهرداری از جمله پروژه هایی است که میتوان به آن اشاره کرد و جا دارد از فرماندار محترم شهرستان و مدیران کل دفتر فنی و دفتر شهری شوراهای استانداری نیز بابت همراهی وهمیاری تشکر نمایم.

اولویت بندی پروژه های اجرایی سال ۱۳۹۸در دستور کار شهرداری

اولویت شهرداری زیر سازی و آسفالت معابروپیاده رو سازی وتکمیل پروژه های نیمه تمام است.

برنامه شهرداری برای زیباسازی و تغییر مبلمان شهری 

درسال جاری درنظر داریم با نصب المان های ارزان قیمت و با جلوه های بصری تغییر وتحولی درمبلمان شهری ایجاد کنیم البته نقش مشارکت شهروندان از جمله درپیشنهاد ات و انتقادات سازنده میتواند ما را دراین هدف بسیار بزرگ همراهی کند و اعضای محترم شورای اسلامی نیز درجلسه اخیر متفق القول بر تغییر درمبلمان شهری بخصوص بلوار اصلی شهر تاکید نموده اند.

 برنامه شهرداری برای ورودی شمالی وجنوبی شهر 

طراحی ورودی شمالی شهر آبدان صورت پذیرفته وانشالله با همکاری اداره کل راه و حمل ونقل جاده ای استان و شهرستان در آینده نه چندان دور عملیات اجرایی آن انجام خواهد گرفت، میدان پرچم وتغییر خروجی شمالی و زیر سازی وسنگ‌فرش جهت استفاده مسافرین از جمله برنامه هایی است که در ورودی شمالی اجرا خواهد شد در ورودی جنوبی نیز قرار براین این که با همکاری اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان در قالب یک طرح مشترک عملیات آن اجرایی گردد.

برنامه شهرداری برای توسعه فضای سبز شهری 

شهرداری آبدان از چندین سال قبل با مشکل شوری آب چاه موجود وکمبود آب مواجه گردیده است و انشالله با رفع این مشکلات درسال جاری گام های موثری در حوزه فضای سبز برداشته خواهد شد و کار مثبتی که در حوزه فضای سبز صورت گرفته شناسایی گونه های گیاهی با شرایط و اقلیم منطقه بود که انشالله پس از تکمیل پروژه کف سازی بلوار کشاورز درخصوص فضای سبز و کاشت گونه های درختی همت بیشتری خواهیم نمود.

 اقدامات و برنامه های شهرداری در حوزه فرهنگی سال ۹۸

در حوزه فرهنگی نیز انشالله با کمک و همکاری و همیاری اعضای محترم شورای اسلامی ،هیئت ها وکانون های مساجد ،سمن ها و گروه های مردم نهاد ،کارکنان شهرداری و از همه مهمتر مشارکت عمومی جهت هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های فرهنگی و فرهنگ عمومی تلاش خواهیم نمود.

 تکمیل وتجهیز پارک های شهر وهمچنین احداث پارک جدید شهرداری آبدان

تجهیز و بروز رسانی و استاندارد سازی تجهیزات پارک ها در دستور کار قرار گرفته است ،نصب وسایل استاندارد از پارک انقلاب شروع شده و پارک های دیگر و وسایل آن نیز به زودی تجهیز و ترمیم خواهد شد.

برنامه آسفالت کوچه ها و معابر درسال جدید 

سعی ما براین است که تا دو سال آینده هیچ کوچه و خیابانی بدون آسفالت نماند و بعداز آن ترمیم و روکش آسفالت معابر قدیمی بپردازیم البته دغدغه شهرداری دربعضی از محله ها عدم هم

کاری شهروندان در طرح تعریض معابر هست شهرداری وشورای شورای اسلامی شهر توقع دارند که مشارکت عمومی دراین خصوص بیشتر شود.

برنامه های شهرداری درخصوص برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت 

اجرای کمربند ۳۰متری در بالای شهر ،سالن چند منظوره شورا شهرداری، پارک سبز گلدانو ،طرح تجاری سازی بعضی از نقاط شهر و راه اندازی کارگاه وکارخانه تولید وسایل مختص به شهرداری ها از جمله برنامه های بلند مدت این شهرداری میباشد که انشالله با همت و تلاش اعضای محترم شورا و مشارکت مردم ولایت مدار آبدان اجرایی گردد.

در راستای نظم و انضباط شهری و فرهنگ سازی استفاده صحیح از تاسیسات شهری با نصب بنر و بروشور و برگزاری دوره های آموزشی و جمع آوری عوارض پسماند و سطح شهر از منازل واماکن از برنامه های کوتاه مدت شهری میباشد.

درپایان اگر صحبت های دیگر ی دارید برای مخاطبان بفرمائید

اول از هر چیز از همه اصحاب رسانه تشکر میکنم که الحق و الانصاف در این مدت همیار و همراه ما بودند .از مردم ولایت مدار و دوست داشتی شهر آبدان تشکر میکنم و انتظار داریم همه مردم با انتقاد سازنده خود ما راهمراهی کنند.

 

 

گزارش:رضا محمدی

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی