با تصمیم هیات حل اختلاف استان؛

ندای استان: حکم انحلال شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش زمانی عینیت می‌یابد که هیئت حل اختلاف مرکزی در تهران آن‌را تایید کند. از این رو اعضای این شورا مهلت اعتراض به رای صادره دارند.

به گزارش ندای استان، جلسه هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی استان بوشهر ظهر امروز  با حضور استاندار بوشهر، رئیس کل دادگستری، دو تن از نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس و نماینده‌ای از شورای عالی استان بوشهر تشکیل شد.

در این نشست  مشکلات  تصویب بودجه شهرداری‌ها در شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش در شهرستان دشتستان مورد بررسی قرار گرفت.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود با بیان اینکه بودجه شهرداری‌ها باید در موعود مقرر تصویب و  ابلاغ شود اظهار داشت: در اجرای ماده ۲۵ آیین نامه مالی شهرداری‌ها، بودجه سالانه شهرداری ها باید در یک زمان مشخص تنظیم، مصوب و ابلاغ تا زمینه اجرایی شدن آن محقق شود.

وی  حداکثر تصویب بودجه شهرداری‌ها در شورهای اسلامی را اسفندماه دانست و خاطر نشان کرد: به استناد ماده ۲۷ آیین نامه مالی شهرداری‌ها، موعد تصویب نهایی بودجه سالانه به وسیله شورای اسلامی شهر و ابلاغ آن به شهرداری طبق ماده ۶۷ قانون شهرداری‌ها ، حداکثر تا یکم اسفندماه سال قبل تعیین شده است.

این منبع با بیان اینکه شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش در شهرستان دشتستان در موعود مقرر بودجه شهرداری‌ها را مصوب نکرده‌اند افزود: با توجه به اینکه شوراهای اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش در شهرستان دشتستان در موعد مقرر بودجه شهرداری‌ها تصویب نکرده‌اند ، از مصادیق تخلف شورا محسوب شده و در این نشست حکم انحلال آنها صادر شد.

وبه نوشته تسنیم،حکم انحلال کلی شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش زمانی عینیت می‌یابد که هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی مرکزی آن‌را تایید کند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۶:۴۶

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی