مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر :

ندای استان:هاشمی گفت:پیش بینی می‌کنیم امسال ۱۲۰ هزار تن گندم بخریم یعنی هفت و نیم برابر پارسال.

به گزارش ندای استان،مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،گفت: خرید گندم از شانزدهم فروردین در استان آغاز شده و تا کنون هشت هزار تن گندم از کشاورزان تحویل گرفته‌ایم در حالی که پارسال در مجموع ۱۶ هزار تن محصول از گندم‌کاران خریدیم.

سید محمد هاشمی با اشاره به شرایط مناسب برداشت گندم در استان بوشهر، افزود: پیش بینی می‌کنیم امسال ۱۲۰ هزار تن گندم بخریم یعنی هفت و نیم برابر پارسال.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۷ هزار ریال و هر کیلوگرم گندم دوروم ۱۷ هزار و ۷۰۰ ریال است.

به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر، پرداخت وجه گندم به کشاورزان از یکی – دو روز آینده آغاز می‌شود.

هاشمی در پاسخ به درخواست کشاورزان برای دریافت گندم با رطوبت بالاتر، افزود: با توجه به اینکه گندم‌ها باید به مدت طولانی نگهداری شوند نمی‌توانیم محصولی با رطوبت بالای ۱۲ درصد را تحویل بگیریم، زیرا باعث فاسد شدن گندم‌ها می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه پنج مرکز خرید، گندم را از کشاورزان تحویل می‌گیرند، گفت: انبار چغادک، سیلو و کارخانه آرد الزهرا برازجان، کارخانه آرد گندم ریز دشتستان و کارخانه آرد خلیج فارس دشتی از ساعت ۸ تا ۲۰ آماده دریافت محصول گندم‌کاران هستند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر بیان کرد: اکنون ظرفیت نگهداری ۱۵۰ هزار تن گندم را در استان داریم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۵:۵۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی