سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان

ندای استان:مهدی‌زاده گفت:کیفیت بخشی به تولید صنایع دستی در استان توسط صنعتگران در سال‌های اخیر سبب شده استقبال چمشگیری از خرید و استفاده از صنایع دستی صورت پذیرد.

به گزارش ندای استان، ارغوان مهدی‌زاده  صبح امروز در نشست با مسئولان حوزه گردشگری استان بوشهر با اشاره به ظرفیت محصولات صنایع دستی استان بوشهر اظهار داشت: حصیربافی، صنایع دستی دریایی، عبابافی، گلیم بافی با نمادهای مختلف، گبه بافی، معرق ساقه گندم، سفال، زیورآلات از تراش سنگ، چرم، میناکاری روی مس، سفال و خاتم کاری از جمله صنایع دستی شاخص استان بوشهر است.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان بوشهربا اشاره به راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع دستی در ایام نوروز از استقبال  گردشگران از این بازارچه‌ها خبر داد و بیان کرد: برگزاری چنین نمایشگاه وغرفه‌هایی می‌تواند به صنعتگران این انگیزه را بدهد که در نسبت به تولید و فعالیت در حوزه صنایع دستی استان حساسیت بیشتری داشته و به‌منظور معرفی بهتر این کالاها برای عرضه و فروش کیفیت را در اولویت کار خود قرار دهند.

مهدی‌زاده افزود: همین امر کیفیت بخشی به تولید صنایع دستی در استان توسط صنعتگران در سال‌های اخیر سبب شده استقبال چمشگیری از خرید و استفاده از صنایع دستی صورت پذیرد.

وی از فروش تولیدکنندگان صنایع دستی در ایام نوروز خبر داد و تصریح کرد: در تعطیلات عید امسال شاهد فروش بیش از ۲۰ میلیارد ریال از  محصولات صنایع دستی صنعتگران دستی استان  بوشهر به فروش رسید که امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی قبلی و طرح‌های نوین در خصوص ارتقای کمی و کیفی تولیدات اقدام کنیم.

معاون صنایع دستی استان بوشهر نیز با اشاره به فروش  افزون بر ۲۱٫۲ میلیارد ریال صنایع دستی در ایام نوروز گفت: در تعطیلات عید امسال با برپایی ۵۹۴ غرفه، ۳۵ بازارچه و ایجاد فروشگاه‌ها و عرضه محصولات صنایع دستی استان در اقامتگاه‌های بوم گردی، تحول خوبی در امر معرفی و فروش کالاهای صنایع دستی داشتیم.

لیلا رحیمی با بیان اینکه این مهم سبب  رضایتمندی بیشتر صنعتگران فعال استان و استقبال گردشگران و میهمانان شد گفت: صنایع دستی استان بوشهر از لحاظ نوع، جنس، رنگ وتنوع بی‌نظیر است.

وی بیان کرد: ما در نظر داریم  امسال با همه ظرفیت در راستای تولید با کیفیت با مواد اولیه مناسب حرکت کنیم که با خلاقیتی که از اکثر صنعگران استان سراغ داریم آینده صنایع دستی استان وفعالیت در این راستا بسیار پر رونق است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی