استاندار بوشهر در نشست خبری:

ندای استان:گراوند گفت:شفافیت دستیابی به اطلاعات یکی از معیارهای ارزیابی مدیران است که حوزه سیاسی و امنیتی را مقید به پیگیری این موضوع کرده ام.

به گزارش ندای استان، عبدالکریم گراوند در نشست با خبرنگاران بیان کرد: امسال با وحدت مسئولان و مردم شاهد توسعه استان در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی بودیم، همچنین از منظر امنیتی هیچگونه مورد خاصی نداشتیم و عملکرد دستگاه‌های انتظامی و امنیتی قابل تقدیر است.

گزیده بیانات استاندار بوشهر در نشست خبری:

* مسیر توسعه استان در یک فضای خوبی با استفاده از نگاه نخبگان استان ، نمایندگان استان در مجلس و همه نیروهای امنیتی و نظامی شکل گرفت و از این بابت در سطح استان در حوزه های مختلف از جمله حوزه امنیتی مشکل خاصی در استان ایجاد نشد.
* در سالی که گذشت در حوزه سمن ها که نشان از مشارکت گسترده مردم در عرصه های مختلف است ، قیبل از استقرار دولت در سال ۹۲ ، ۱۶ عدد بوده که اکنون به ۲۰۹ سمن رسیده که ۸۴ مورد در دوران تصدی اینجانب واگذار کرده است.
* در حوزه سیاسی  نگاه دولت در استان نشان می دهد که اعتقاد خاصی به فعالیت های سمن ها دارد که آمار موجود خود بیان گر اهمیت این موضوع است.
* در حوزه احزاب و گروه ها ، با شکل گیر خانه احزاب مواجه هستیم که نشان می دهد احزاب استان  در سه بخش اصلاح طلب، اصول گرا و اعتدالیون هستیم. هیچ مسئولیتی جزء اجرای شکل گیری چارچوب و بسترسازی برای شکل گیری آن نداشتیم و انتظار می رود که فعالیت های حزبی به خوبی شکل گیرد به خصوص که در سال آبنده شاهد انتخابات است.
* استفاده از جوانان و بانوان را یک استراتژی در حوزه مدیریت تعریف کردیم که در قبل از دولت یازدهم ۶ درصد پست های  مدیریتی به بانوان رسیده که اکنون به ۱۴٫۵ درصد رسیده است. ۱۴ مشاور جوان در دستگاه های اجرایی منصوب شده و انتظار می رود در سال آینده تعداد این افراد به بیش از این برسد تا زمینه ارتقاء آنها به سمت ها یمدیریتی انجام وشد.
* در حوزه اشتغال، به لطف خداوند در حوزه روستایی و عشایری شاهد تحرک مناسبی در عرصه کانون های تولید و اشتغال و رونق کسب و کار هستیم که با اعتبارات مناسب انجام و رتبه استان را در حسن جذب اعتبارات با ۱۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که ۸۷۳ طرح معرفی شد . اما اعتباری که جذب کردیم ۱۵۶ میلیارد تومان بوده است.
*این شرایط سبب شده که رتبه استان در زمین جذب اعتبار در سطح کشور دوم شده است . البته با نظارت مناسب اجازه نداده ایم که این طرح ها در غیر از موضوع اشتغال هزینه شود و اگر هم شده نرخ تسهیلات را با نرخ رسمی بانک ها حساب کرده ایم که تعداد آنها به اندازه انگشتان دست هم نمی رسد.
* رتبه استان در رونق تولید را از ۲۹ به ۲۳ و هم اکنون به ۱۷ رسانده ایم که البته باید نگاه شود که استان چه ظرفیتی دارد. رتیله استان در نوسازی و بازسازی صنایع در کشور پنجم است.

d148820_.jpg

* در برنامه توسعه و نوسازی کشاوزی در حوزه آبیاری در استان یک هزار و ۵۷۴ هکتار بوده که اکنون به هفت هزار و ۷۰۰ هکتار رسیده که نشان از افزایش پنج برابری است.

* اواویت بندی مشکلات استان و تکمیل پروژه های نیمه تمام و . اولین کار را بر ساماندهی موضوع راه آهن بوده که در ماه های گذشته کار در استان بوشهر شروع شده هر چند در استان فارس هنوز شروع نشده است. البته پیش از این در شورای اقتصادی  برای ۲۵۰ کیلومتر مصوبه داشته که با پیگیری انجام شده به ۴۶۰ کیلومتر رسیده که به ستگاه های اجرایی هم ابلاغ شده است.

* هم اکنون پنج سد فعال با تامین منابع مالی فاینانس به مجری چینی آن در دست اجرا داریم که می تواند مشلات استان در حوزه آبی که تا ۹۰ درصد از خارج از استان تامین می شود را ساماندهی کند ضمن این که تاثیر به سزایی در اشتغال ، تامین آب شرب و جلوگیری از هدررفت روان آب ها دارد.
* کل آبی که از طریق منابع آب شرین کن در سطخ استان تامین می شده ۲۰ هزار متر مکعب بوده که ده هزار متر در کنگان و ده هزار متر در بوشهر بوده است. اکنون ۱۳۵ هزار متر مکعب آب مجوز گرفته شده که در سفر آینده رئیس جمهوری عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
* سوک نوشت،در استان بوشهر شاهد وجود پروژه های از سال ۸۷ بودیم اما کمتر از یک سال این پروژه را با درصد خوبی شاهد افتتاح آن بودیم.
* هر جا رفتم و پروژه ای دیدم که منایع آن تامین نشده هیچ اقدامی برای آغاز عملیات اجرایی آن انجام ندادم و حتی اجازه هم ندادم که کلنگی به زمین زده شود. رشد افتتاح پروژه ها در سطح استان با همه مشکلات در دولت ، بیش از صد درصد بوده است. امسال در دهه فجر و هفته دولت دو هزار و ۱۳۱ میلیارد تومان به مرحله افتتاح رسیده است.
* شفافیت دستیابی به اطلاعات یکی از معیارهای ارزیابی مدیران است که حوزه سیاسی و امنیتی را مقید به پیگیری این موضوع کرده ام.
* در رابطه اقتصاد مقاومتی در سال های ۹۵ و ۹۶ مطلوب است هر چند برخی از دستگاه ها امکان دارد در این حوزه فعالیتی نداشته باشند. در خصوص اراضی پرورش میگو، قبول دارم که اطلاع رسانی لازم انجام شده اما پیگیری می کنیم که اگر اتفاق غیرخوشایندی در واگذاری 

* در خصوص توزیع مرغ ، ستاد تنظیم بازار کشور نرخی اعلام شد که متاسفانه در استان های مجاور استان نرخ های متفاوتی اعلام شد. اگر می خواستم سخت گیری لازم کنم که مرغ فروشی های استان نابود می شد. البته انتقاداتی هم به ستاد تنظیم بازار داشتم که چرا قیمت مرغ را برای کل کشور یکسان نکردید.
* تغییر و تحوالات وجود دارد و یکی از مدیران اقتصادی فردا تغییر می کند. البته با همه موانع می بینم که مدیران در حال کارکردن است اما هر جا ببینیم. جابجایی مدیران در ستور کار است و روز های اول سال آینده برخی مدیران انجام می شود.
* هر دستگاهی نمی تواند مشاور مطبوعاتی داشته باشد بلکه باید از کانال روابط عمومی این کار را انجام دهد. ارزیابی مدیران در عرصه رسانه ها را با توجه به نقش فعال آنها رصد می کنیم و در جشنواره شهید رجایی به عنوان یک شاخص در انتخاب دستگاه اجرایی مد نظر قرار می دهیم.
* سفر رئیس جمهوری برای دو روز پیش بینی کرده بودیم اما با توجه به این که وقت ایشان در اخر سال کم است یک روز میزبان ایشان هستیم . تاریخ سفر را به زودی اعلام می کنیم. رئیس جمهوری هم خبرهای خوبی برای مردم استان دارند.
* دیدار در کنگان و افتتاح برخی پروژه های نفتی در جنوب استان به همراه حضور در مرکز استان با یک سری نشست ها و افتتاح پروژه ها در دستور کار سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر قرار دارد.
*به زودی فرماندار دشتستان انتخاب می شود. البته فردی در این سمت قرار می گیرد که تمام شاخص های مورد نظر وزارت کشور داشته باشد. به شکل ناگهانی در جریان تغییر فرماندار شهرستان دشتستان قرار گرفتیم اما اجازه نمی دهیم که انتخاب فرماندار شهرستان دشتستان، زمان بر شود.
* سال آینده بیمارستان بوشهر ( اورژانش هسته ای) را با صد و یک تحت افتتاح خواهم کرد در حالی که این بیمارستان با شروع کار من در سمت استانداری، فقط در مرحله پی بوده است.
* نرخ بیکاری بوشهر را با توجه به ظرفیت های این استان بالا می دانیم که به دنبال کاهش آن گام بر می داریم. تابستان امسال نرخ امار بیکاری در استان ۱۱٫۵ درصد بوده که اکنون به ۱۰٫۷ رسده است.
*در حال توافق با نیروهای مسلح هستیم تا بخشی از زمین ها متعلق به این نیروها به مردم در قالب تعاونی ها واگذار شود. البته در عالیشهر هم فعالیت خوبی برای مسکن مطبوعات و اهالی رسانه انجام شده و به دنبال اختصاص زمین به آنها هستیم.
* لغو تعطیلی روز پنج شنبه ها صرفا برای بخش های اقتصادی و خدماتی بوده و اکنون با شروع گرما و صرفه جویی این مصوبه برای سال آینده لغو می شود .
* به زودی انتصاب مدیرکل میراث فرهنگی استان انجام می شود و در حال انجام فرایند اداری آن هستیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۶:۲۲

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی