صدور۳۰ فقره سند مالکیت اراضی نیروی دریایی ارتش در بوشهر
صدور۳۰ فقره سند مالکیت اراضی نیروی دریایی ارتش در بوشهر

ندای استان:رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در سالروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ۳۰ فقره سند مالکیت به مساحت ۴۷ هکتار تحویل فرمانده پایگاه دریایی بوشهر شد.

به گزارش ندای استان،مهدی مهرانگیز صبح پنج شنبه در دیدار با امیر نصیری فرمانده پایگاه دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بوشهر ضمن تبریک روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: پیشرفت‌های نیروی دریایی ارتش از ابتدای انقلاب تاکنون چشمگیر است تا جایی که اکنون ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش با قدرت و صلابت سفر ۳۶۰ درجه به دور دنیا را با طی ۶۳ هزار کیلومتر و در زمان ۸ ماه انجام می‌دهد و با سربلندی به کشور باز می‌گردد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: یاد و خاطره شهدای گرانقدر و فداکار این نیرو در هفتم آذر را گرامی داشته و روز نیروی دریایی را به فرمانده معظم کل قوا و دریادلان نیروی پرافتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح و ملت شریف ایران تبریک می‌گوئیم.

وی افزود: نیروی دریایی برابر فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) یک نیروی راهبردی با مأموریت‌های خاص است و دستگاه قضائی استان آمادگی لازم برای همکاری در همه زمینه‌ها با این پایگاه دریایی را دارد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر در این دیدار گفت: عملیات مروارید و جانفشانی پرسنل ناوچه پیکان همیشه در یاد و خاطره مردم ایران وجود دارد و استان بوشهر به حضور این دریادلان در استان افتخار می‌کند.

محمد رضا بزرگمهر افزود: همان گونه که نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران وظیفه حفاظت و حراست از مرزهای کشور را بر عهده دارد یکی از وظایف مهم این اداره کل حفاظت و صیانت از املاک دولتی، تعیین اراضی و جلوگیری از زمین خواری که در این راستا به استناد مدارک و اسناد مالکیت صادره این اداره کل توانسته علی رغم تمامی مشکلات و کمبودها (بخصوص کمبود نیروی انسانی و عدم تأمین اعتبارات کافی) به رسالت و مأموریت خطیر حفاظت و صیانت از املاک دولتی بخصوص در اعتبار بخشی، تثبیت و حمایت از حقوق مالکیت وزارت دفاع بر املاک خود در سطح استان نقش چشم گیر و مؤثری ایفا کند.

بزرگمهر بیان کرد: در ۲ سال و نیم اخیر نسبت به صدور سند مالکیت ۶۷ جلد برابر ۷۳۳ هکتار برای پایگاه دریایی اقدام کرده است.

وی افزود: آمار اسناد مالکیت اراضی و املاک ارتش جمهوری اسلامی ایران (نیروی دریایی) استان بوشهر در هشت ماهه سال ۱۴۰۲ برابر ۳۰ جلد سند مالکیت معادل ۵‏‏/۴۷ هکتار است