زمان پایان صید میگو در بوشهر اعلام شد
زمان پایان صید میگو در بوشهر اعلام شد

ندای استان:مدیرکل شیلات استان بوشهر : امسال پیش‌بینی می‌شود با کاهش ۲۶ درصدی صید میگو به ۱۴۰۰ تن برسد.

به گزارش ندای استان،علی بازدار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به گذشت ۳۵ روز از فصل صید میگو در خلیج‌ فارس محدوده استان بوشهر اظهار داشت: تاکنون یک‌ هزار و ۲۶۰ تن میگو از دریا استحصال و وارد بازار شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر میزان صید میگو در سال قبل این استان را ۲۴۰۰ تن اعلام کرد و گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود با کاهش ۲۶ درصدی صید میگو به ۱۴۰۰ تن برسد.

وی اضافه کرد: هر چند میزان صید میگو نسبت به سال قبل کمتر بود، ولی به سبب افزایش قیمت میگو دریایی نسبت به سال قبل قدری کاهش میزان صید ملوانان و ساحل‌نشینان استان بوشهر را جبران کرد.

بازدار علت کاهش صید میگو را افزایش دمای هوا، صید قاچاق و غیرمجاز ترال و خسارت به ذخایر زیستگاه این آبزی دانست و بیان کرد: بر اساس بررسی مرکز پژوهشکده میگو کشور و تصویب اعضا کمیته صید استان بوشهر، صید میگو در خلیج‌ فارس محدوده استان بوشهر ۲۹ شهریورماه پایان می‌یابد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر فعالیت بیش از ۱۰ هزار صیاد با یک‌ هزار و ۶۰۰ قایق و موتور لنج در صید میگو را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: صیادان با دریافت مجوز صید میگو در ۲۵ اسکله صیادی فعالیت می‌کنند و از ۳۰ شهریورماه صید میگو در خلیج‌ فارس محدوده استان بوشهر ممنوع است و ۲۹ شهریورماه باید شناورها به اسکله‌های صیادی برگردند.