شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ | 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021
ملی‌پوش بوشهری فوتبال بانوان؛دستفروشی کردم تا لژیونر شوم ۲۶ اسفند ۱۳۹۹

ملی‌پوش بوشهری فوتبال بانوان؛دستفروشی کردم تا لژیونر شوم

ندای استان:محبوبه دهقانی هم مادر است و هم در ۴رشته ورزشی فعالیت دارد. این ملی‌پوش فوتبال روزهایی را به یاد می‌آورد که برای تامین هزینه‌های ورزش در متروی تهران دستفروشی کرده است.

ماهینی: پرسپولیس نشود در ایرانجوان خداحافظی می‌کنم ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

ماهینی: پرسپولیس نشود در ایرانجوان خداحافظی می‌کنم

ندای استان: مدافع بوشهری تیم فوتبال سایپا پس از ماه‌ها سکوت درباره چگونگی جدایی‌اش از پرسپولیس، به این موضوع واکنش نشان داد.

هنرمندی که کرونا را تسلیم حس زیبایی‌دوستی کرد ۰۷ اسفند ۱۳۹۹

هنرمندی که کرونا را تسلیم حس زیبایی‌دوستی کرد

ندای استان:مربی هنر و پرورشی دبستان دخترانه سمای ۲ بوشهر با اعلام راه‌اندازی گالری هنری یاس با دستاوردهای هنر نقاشی عنوان کرد: بیماری کرونا نتوانست حس زیبایی‌دوستی که منجر به خلق آثار هنری می‌شود را تحت تأثیر قرار دهد.

کتابداری که یارمهربان را به خانه‌های “بنه گز” برد ۰۶ اسفند ۱۳۹۹

کتابداری که یارمهربان را به خانه‌های “بنه گز” برد

ندای استان:”بنه‌گز” روستایی است در شمالی‌ترین نقطه شهرستان تنگستان استان بوشهر که به همت کتابدار آن، یار مهربان عجیب درخانه‌های این روستا جا بازکرده‌است، طوریکه اکنون یک سوم جمعیت آن عضو کتابخانه هستند.

خانه‌ات آباد آقای عابدی ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
14 خانه رایگان برای عروس و دامادهای گناوه

خانه‌ات آباد آقای عابدی

ندای استان:کارهای خیرخواهانه و عام‌المنفعه در کشور بین افراد گشاده دست جا افتاده‌است و در این روزگار هستند کسانی که مال و زندگی خود برای افراد نیازمند مایه می‌گذارند.

معجزه‌ی دستان هنرمند یک زن ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

معجزه‌ی دستان هنرمند یک زن

ندای استان:نامش هاجر است، صنعتگر، کارآفرین و پیشران طرح‌های ملّی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی استان بوشهر. زنی که با دستان هنرمندش معجزه‌ی آموزش هنر و مهارت را با رنگ آرامش تامین مالی و معیشتی شاگردانش گره زده است، از بافت کپو تا سبد و حصیربافی‌های زیبای رنگ در رنگ… این زن با دستان مهربانش معجزه می‌کند!

خانمی که بیش از ۶۰سال جدول حل میکند ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

خانمی که بیش از ۶۰سال جدول حل میکند

ندای استان: وی که خانمی خانه دار و دارای ۴ فرزند میباشد خاطرات شیرینی از گذشته های دور بندر دیر دارد .

قصه دختری که از حلوای انگشت‌پیچ و پکورا پول می‌سازد ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

قصه دختری که از حلوای انگشت‌پیچ و پکورا پول می‌سازد

ندای استان:عاشق کارش است. برای همین است که هر چیزی از خودش باقی می‌گذارد دلنشین و خاص است! از ویژگی‌های کسی که می‌خواهد وارد این دسته کارها شود می‌پرسم؛ نگاهی عمیق به چشمانم می‌کند و می‌گوید می‌دانی؛ آدم باید عاشق کارش باشد و به آن دل بدهد…

نگین سبز بوشهر، خاستگاه کپو ۲۱ دی ۱۳۹۹

نگین سبز بوشهر، خاستگاه کپو

ندای استان:نگین سبز بوشهر لقب شهری در دشتستان است که برکت نخیلاتش آن را نه تنها در تامین بخش زیادی از خرمای ایران که این بار در تولید صنایع دستی نیز بلند آوازاه کرده و شهر ملی حصیر و کپو بافی ایران لقب گرفته است تا امید به رونق فردا را نوید دهد.

این انگشت‌ها دنیا را تکان می‌دهند! ۱۵ دی ۱۳۹۹

این انگشت‌ها دنیا را تکان می‌دهند!

ندای استان:با دست‌های ظریفش نقطه می‌زند و می‌نویسد و واژه‌های رنگی را ردیف می‌کند. خط به خط با انگیزه و به زیبایی پیش می‌رود و ذهن و روح و قلبش را روی کاغذ می‌آورد. این انگشت‌ها با همین نقطه‌های کوچک می‌توانند دنیا را تکان دهند حالا که عشق چاشنی این تلاش خستگی ناپذیر شده است..