یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ | 21 شوال 1443 Sunday, 22 May , 2022
  • حذف صید ترال با طرح نخبگان جوان بوشهری ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

    حذف صید ترال با طرح نخبگان جوان بوشهری

    ندای استان:جوان نخبه بوشهری موفق شده است دستگاه «طعمه‌زن اتوماتیک ماهیگیری آسان صید» به راهی مناسبت برای جایگزینی صید ترال و جلوگیری اختلال در چرخه غذایی دریا دست یابد.

گناوه،چادرنشین‌هایی با ویلاهای لوکس ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

گناوه،چادرنشین‌هایی با ویلاهای لوکس

ندای استان:«شوصحرا» سبک زندگی فصل بهاری اهالی گناوه و مردم جنوب ایران است که آنها را شب‌هایی به چادر می‌کشاند

«شبنم»‌ اسم رمز کمک از پلیس ۱۱۰ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

«شبنم»‌ اسم رمز کمک از پلیس ۱۱۰

ندای استان:«سلام شبنم، کجایی؟»‌ کاربر پلیس ۱۱۰بوشهر وقتی این جمله را از پشت گوشی تلفن شنید، فهمید که تماس گیرنده مزاحم نیست و احتمالا زنی است که در خطر است. همین هوشیاری او باعث شد که زن جوان از خطر مرگ که او را تهدید می‌کرد نجات پیدا کند.

سکانس خوش پایان خدمت معلم فداکار بوشهری ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

سکانس خوش پایان خدمت معلم فداکار بوشهری

ندای استان:خانم آرامش معلم بازنشسته بخشی از پاداش بازنشستگی خود را برای آزادی یک جوان که به علت فقر ۹ سال را پشت میله‌های آهنی زندان گذرانده بود، بخشید و نشان داد معلم‌ها هیچ‌وقت برای درس دادن بازنشسته نمی‌شوند.

چوپانی که پزشک متخصص شد! ۱۱ آذر ۱۴۰۰

چوپانی که پزشک متخصص شد!

ندای استان:علی بهادر اهل روستای محمد جمالی بخش شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان می‌باشد که در سن جوانی در کنار پدر و مادرش به چوپانی مشغول بود اما با پشتکار و دانشی که داشت امروز در کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در رشته پزشکی قبول شد و دستانش معجزه‌ای برای خانواده‌های زیادی شد.

اولین پیتزاهای جهان در بوشهر ۲۶ آبان ۱۴۰۰

اولین پیتزاهای جهان در بوشهر

ندای استان:نان، قوت غالب مردم در سراسر جهان است. این غذای جهانی نسبت به مکان و زمان خود، انواع مختلفی یافته و به نسبت تجربه و ذائقه مردم، ترکیبات آن نیز تغییر کرده است. در سرزمین چهار فصل ایران نیز انواع مختلفی از نان وجود دارد که روش فرآوری و پخت آن در اکثر مناطق به صورت سینه به سینه حفظ شده است.

فرهاد قرار نیست همیشه کوهکن باشد ۲۲ آبان ۱۴۰۰

فرهاد قرار نیست همیشه کوهکن باشد

ندای استان: فرهاد قصه ما برای رفتن به مدرسه مسیر ۸ کیلومتری را با الاغ طی می‌کند تا خود را به رفقای هم مدرسه‌ای و هم بازی‌های خردسالش برساند.

ماجرای ناخدای فداکاری که جان ۲۲ نفر را نجات داد ۰۸ آبان ۱۴۰۰

ماجرای ناخدای فداکاری که جان ۲۲ نفر را نجات داد

ندای استان:صبح زود ناخدا ظهراب برمی‌خیزد، نگاهی به آسمان می‌اندازد. هوا را مساعد نمی‌بیند ولی او کسی نیست که به راحتی بتواند دل از دریا بکند. هر چند با تردید قایق را به آب می‌اندازد، موسیقی امواج آن روز ساز دیگری داشت.

ثمره حضور صنایع در استان بوشهر؛ تقریبا هیچ ۰۸ آبان ۱۴۰۰

ثمره حضور صنایع در استان بوشهر؛ تقریبا هیچ

ندای استان:صنایع نفت، گاز و پتروشیمی طی سال‌های اخیر در استان بوشهر مجموعه ای مستقل تشکیل داده‌اند و در بسیاری از موارد خود را پاسخگوی مسئولان ارشد استانی نمی‌دانند.

از بوشهر تا توکیو با «شلیک‌های طلایی» ایران ۱۵ شهریور ۱۴۰۰

از بوشهر تا توکیو با «شلیک‌های طلایی» ایران

ندای استان:فاطمه کرم زاده تیرانداز ۲۳ساله و المپیکی کشورمان با ۳۳ مدال به عنوان پرافتخارترین ورزشکار استان بوشهر محسوب می‌شود که در خانواده‌ای ورزشکار به دنیا آمده و علیرغم سن کم خود رسیدن به بزرگترین رویداد جهان المپیک توکیو را نیز تجربه کرده ولی طلای این تورنمنت سقف آرزوهای این ورزشکار بوشهری است.

چالش‌های دختر بوشهری در رشته‌ای کمتر شناخته شده ۱۲ شهریور ۱۴۰۰

چالش‌های دختر بوشهری در رشته‌ای کمتر شناخته شده

ندای استان:کایت بردینگ یکی از ده کلاس المپیکی سیلینگ است. رشته ای زیبا و جذاب روی موج های ساحل که اکنون فرشته مکاری پور ورزشکار این رشته درباره آن و چالش های روبرو با آن صحبت کرده است.