بهره برداری از مرحله نخست توسعه شبکه فیبر نوری بوشهر
بهره برداری از مرحله نخست توسعه شبکه فیبر نوری بوشهر

ندای استان:مرحله نخست توسعه شبکه فیبر نوری در شهر‌های بوشهر و عالیشهر با اعتبار ۱۰میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بهره‌برداری شد.

به گزارش ندای استان،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در اجرای مرحله نخست طرح فیبرنوری ۲۰۰ کیلومتر شبکه در مناطق مختلف شهرهای بوشهر و عالیشهر اجرا شد که نقشی مهم درافزایش پهنای باند و گسترش کسب و کارها دارد.

علی سملیان افزود: در مرحله نخست این طرح ارتباطی ۲۵ درصد جمعیت شهرهای بوشهر و عالیشهر معادل  ۴۰ هزار مشترک زیر پوشش  قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: طرح توسعه شبکه فیبر نوری در استان بوشهر در چهار فاز اجرا می‌شود و قرار است ۸۰ در صد خانوار ها و مشاغل در شهر بوشهر و عالی شهر معادل ۷۰ هزار مشترک تا ابتدای سال ۱۴۰۳ زیر پوشش قرار گیرد.

سملیان گفت: در فاز دوم این طرح  ۶ هزار مشترک، مرحله سوم ۶هزار و ۵۰۰ مشترک و در مرحله  چهارم نیز ۱۳ هزار و ۹۲۰ مشترک زیر پوشش توسعه شبکه فیبر نوری قرار می‌گیرند.
وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده پس از بهره‌برداری از طرح توسعه شبکه فیبر نوری بوشهر و عالیشهر این طرح برای شهرستان‌های دشتستان، کنگان و گناوه نیز تا سال ۱۴۰۳ اجرا می‌شود.