احداث اسکله تفریحی و جمعه بازار مدرن در بوشهر
احداث اسکله تفریحی و جمعه بازار مدرن در بوشهر

ندای استان: رییس شورای اسلامی شهر بوشهر از احداث اسکله قایق‌های تفریحی، هتل پنج ستاره، مرکز تجاری و جمعه بازار مدرن در بوشهر خبر داد.

به گزارش ندای استان،وحید نیک روش صبح شنبه در نشست کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر بوشهر با اشاره به رویکرد شورای ششم اظهار کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، جبران عقب ماندگی‌ها و برنامه‌ریزی برای توسعه پیشرفت شهر از مهمترین اولویت‌های شورا و شهرداری بوده است.

وی افزود: تکمیل پروژه چرخ و فلک و بهسازی عمارت بیلیارد از پروژه‌های نیمه تمامی بود که در شورای ششم به بهره برداری رسید و فانوس دریایی نیز سرمایه گذار آن در سال ۱۴۰۲ مشخص و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

نیک روش خاطر نشان کرد: اعتبارات شهرداری جوابگوی حجم نیازها و توسعه شهر نیست از همین رو توجه به حوزه سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران در پروژه‌های شهری ضروری است.

ساماندهی قایق‌های تفریحی

وی اضافه کرد: ما در شورا علیرغم موانع موجود توانستیم گام‌های خوبی برداریم که نمونه آنها راه اندازی مجموعه شهربازی در کنار پروژه چرخ و فلک و رستوران سافل و کافه کتاب بود.

رئیس شورای شهر بوشهر ساماندهی قایق‌های تفریحی را یکی از برنامه‌های سال جاری شورا و شهرداری دانست و گفت: در بودجه سال جاری اعتباری ۷۰ میلیارد تومانی برای ساخت اسکله قایق‌های تفریحی دیده شده که ۳۰ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات شهرداری و ۴۰ میلیارد از محل اعتبارات استانی است.

نیک روش با اشاره به کمبود زیر ساخت‌های اقامتی در شهر بوشهر گفت ساخت یک هتل پنج ستاره با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری به مساحت هفت هزار متر مربع در زمینی که متعلق به شهرداری است دیده شده که در حال اخذ مجوزهای آن هستیم. همچنین مکان یابی برای احداث یک کمپ اقامتی ارزان قیمت نیز در دستور کار است.

احداث یک جمعه بازار مدرن

وی احداث یک جمعه بازار مدرن جهت خرید میوه و تره بار که در شأن مردم بوشهر باشد یکی دیگر از برنامه‌های سال جاری مدیریت شهری دانست و احداث مجموعه تجاری تفریحی را یکی دیگر از پروژه‌های حوزه سرمایه گذاری دانست.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورا و حوزه سرمایه گذاری شهرداری پروژه‌های سرمایه گذاری متعددی دیدند که انشاالله بتوانیم در سال جاری با اعلام فراخوان و انتخاب سرمایه گذار آنها شاهد گام‌های خوبی در این زمینه و توسعه فضاهای تفریحی و گردشگری شهر بوشهر باشیم.

Visited 1 times, 1 visit(s) today