ندای استان:با کمال اطمینان به عرض می رسانم در طی بیست سال خدمت صادقانه به هم استانی هایم ، نه تنها بیمار فوتی نداشته ام، بلکه هیچ موردی از خطای پزشکی در عملکرد درمانی من وجود نداشته است .

به گزارش ندای استان،دکتر مریم حاجب با انتشار پستی در حساب شخصی خود به مرگ دلخراش مادر و نوزاد اهرمی واکنش نشان داد.

وی نوشت: از روزی که با قسم بقران پا به عرصه پزشکی گذاشته ام خدای من شاهد بوده که تمام تلاشم را برای تامین سلامت و نجات جان بیمارانم به کار بسته ام و بابت آن در مقابل خداوند بزرگ و بندگانش سر بلند هستم.

اینجانب ضمن عرض تسلیت صمیمانه به بازماندگان بیمار متوفی در زایشگاه بیمارستان سلمان فارسی، بر خود لازم دیدم که مواردی را در خصوص اتفاق پیش آمده جهت روشن شدن اذهان عمومی اعلام نمایم:

در ابتدا به عرض می رسانم که

ویزیت این بیمار و تمام اقدامات درمانی ایشان که توسط اینجانب صورت گرفت، طبق اصول علمی و پزشکی انجام پذیرفت،لازم به ذکر است جراحی با حضور پنج جراح شامل دو نفر از همکاران متخصص زنان و زایمان و دو نفر جراح عمومی ،با فراخوان متخصص قلب داخلی و همچنین فوق تخصص خونشانسی با موفقیت به پایان رسید. اما متاسفانه بیمار چند ساعت پس از جراحی در icu ایست قلبی کرد.

واقعیت این است که دربرخی مواردِ عوارض مامایی و زایمان با وجود انجام تمام پروتکل های درمانی نتیجه مطلوب حاصل نشود.

در مواردی هم پاره ای از عوارض مامایی قابل پیش بینی ولی غیر قابل پیشگیری است !

گاهی برخی بیماران خود دارای ریسک فاکتورهایی هستند که جز بیماران پر خطر محسوب می شوند و احتمال وقوع عارضه بالاست ، و علیرغم تمام تلاش کادر درمان عارضه اتفاق می افتد!

متاسفانه بیمار فوق نیز دارای چندین ریسک فاکتور مانند سن بالای ۴٠ سال، تعدد زایمان، سوراخ شدن کیسه آب از یک هفته قبل، فشار خون و وزن بالا بودند. که با این وجود طبق پروتکل های درمانی باز هم زایمان طبیعی ارجح بود.

لازم به ذکر است که در زمان بستری برای بیمار و همسرش توضیحات لازم در خصوص زایمان پر خطر ارائه شده بود .

مطالبی که اخیرا در شبکه های مجازی مبنی بر اشتباهات پزشکی اینجانب در اتاق عمل یا حین درمان، منتشر شده است کذب محض است.

با کمال اطمینان به عرض می رسانم در طی بیست سال خدمت صادقانه به هم استانی هایم ، نه تنها بیمار فوتی نداشته ام، بلکه هیچ موردی از خطای پزشکی در عملکرد درمانی من وجود نداشته است .

ولی با کمال بی انصافی شاهدیم که اتهام، چندمین بار خطای پزشکی به اینجانب نسبت داده شده که واقعا دور از انصاف است.

در پایان به عرض می رسانم پرونده برای بررسی و اعلام نظر به مراجع ذیصلاح ارسال شده که پس از بررسی رای صادر خواهد شد.

اما من هم در پیشگاه خدا و هم در برابر وجدانم آسوده ام چون آنچه در توان داشتم جهت نجات این بیمار به کار بستم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی