قیمت تمام شده هر مترمکعب آب در استان ۷۰ هزار تومان است
قیمت تمام شده هر مترمکعب آب در استان ۷۰ هزار تومان است

ندای استان:عالی گفت: تولید آب از طریق آب‌شیرین‌کن به ۱۰۲ هزار و ۱۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز رسیده است که این میزان قبلاً ۳۵ هزار و ۶۰۰ مترمکعب بود.

به گزارش ندای استان،ابوالحسن عالی در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه وضعیت آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بهبود یافته است، اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تماس‌های مردمی در زمینه بی‌آبی و افت فشار آب از شبکه آبرسانی در شهرها و روستاهای استان ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی از تدوین طرح و برنامه زمان‌بندی برای رفع مشکل افت فشار در برخی محلات بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای رفع مشکل افت فشار و حل فرسودگی شبکه آبرسانی در محلات مختلف شهر بوشهر به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تأمین و توزیع آب در شهر بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده هر مترمکعب آب در استان ۷۰ هزار تومان است در حالی که ۷۰۰ تومان معادل یک‌ هزار قیمت تمام شده در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد.

عالی با بیان اینکه تولید آب در استان بوشهر امسال نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش یافته است گفت: تولید آب از طریق آب‌شیرین‌کن به ۱۰۲ هزار و ۱۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز رسیده است که این میزان قبلاً ۳۵ هزار و ۶۰۰ مترمکعب بود.

وی از افزایش مصرف آب شرب در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد با وجود افزایش ۲۰ درصدی تولید آب در استان، از آن طرف مصرف ۳۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از حذف توزیع آب تانکری در شهر بوشهر خبر داد و تصریح کرد: با بهبود وضعیت تولید آب، و تلاش شش ماه گذشته اکنون در هیچ نقطه‌ای از شهر بوشهر آب به‌صورت سیار و تانکری توزیع نمی‌شود و مشترکان از طریق شبکه آبرسانی آب مورد نیاز خود دریافت می‌کنند.