نجات۹گردشگر از غرق شدم در بوشهر
نجات۹گردشگر از غرق شدم در بوشهر

ندای استان:مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با حضور به موقع شناور مقابله با آلودگی دریایی با قابلیت امداد و نجات دریایی، ۹ گردشگر نوروزی از خطر غرق در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند.

به گزارش ندای استان،محمد شکیبی نسب روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: پیرو اعلام اضطرار قایقی تفریحی به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر به گل نشست در آب‌های این محدوده، شناور مقابله با آلودگی دریایی به عنوان نزدیک‌ترین شناور به موقعیت حادثه برای امدادرسانی گردشگران اعزام شد.

وی بیان کرد: شناور اعزامی در کمترین زمان ممکن و پس از گذشته ۱۰ دقیقه به موقعیت اعلام شده رسید و ۹ گردشگر قایق به گل نشسته را نجات دادند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: شناور مقابله با آلودگی پس از رسیدن به اسکله ۹ گردشگر نجات یافته را تحویل مسئولان مربوطه داد.

وی افزود: همزمان با اجرا طرح گردشگری دریایی نوروزی، ۶ شناور ناجی و ۶ شناور همیار ناجی در سواحل بوشهر در آماده باش کامل قرار گرفتند تا امنیت گردشگران نوروزی را به صورت تمام و کمال تامین کنند.

شکیبی‌نسب تاکید کرد: با وجود تمامی تمهیدات اندیشیده شده گردشگران نوروزی نیز باید رعایت نکته های ایمنی لازم داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار در این ایام باشیم.

وی یادآور شد: گردشگران دریایی در صورت وقوع هر گونه حادثه دریایی می توانند با برقراری ارتباط با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ از شناورهای ناجی و همیار ناجی درخواست امدادرسانی کنند.

شکیبی‌نسب در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: امروز پنجشنبه در بازدید از بنادر شمالی استان بوشهر از آخرین وضعیت اجرا طرح گردشگری دریایی این بنادر بازدید شد که در مجموعه شرایط تاکنون رضایت بخش بوده است.

Visited 1 times, 1 visit(s) today