پرداخت۱۷۰۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان
پرداخت۱۷۰۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان

ندای استان:مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع مالی از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‎‌ها، دهیاری‎‏‌ها و روستاهای فاقد دهیاری این استان پرداخت شده است.

به گزارش ندای استان،محمد جواد رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اینکه مالیات وصول شده در ۷ ماه امسال ۵۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است اظهار داشت: در مدت یاد شده شش هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مالیات وصول شد که نسبت به سهمیه مصوب ۹۱ درصد آن محقق شده است.

وی پرداخت اعتبارات از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در نیمه نخست امسال یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع مالی از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری این استان پرداخت شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر اضافه کرد: منابع اعتباری یاد شده به حساب دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و فرمانداری‌های استان بوشهر واریز شده است.

رستمی از افزایش اعتبارات یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و بیان کرد: پرداخت‌ یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به دهیاری‌ها، فرمانداری و شهرداری‌های استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به قانون مالیات بر ارزش افزوده خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه بوشهر میزبان واحدهای بزرگ صنعتی و پتروشیمی به‌ویژه در جنوب استان است، قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده منجر به افزایش درآمد از این محل شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر اضافه کرد: عمده منابع مالی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل همین درآمدها تأمین می‌شود که تأثیر بالایی در پیشبرد پروژه‌های روستایی و شهری دارد.