برخورد قاطع دستگاه‌های مسئول با آشوبگران، فوری انجام شود
برخورد قاطع دستگاه‌های مسئول با آشوبگران، فوری انجام شود

ندای استان:آقای رئیسی در نشست هیئت دولت گفت: برخورد قاطع دستگاه‌های مسئول با آشوبگران، مطابق قانون و ممانعت از آسیب‌رسانی تروریست‌ها و اغتشاشگران به جان و مال مردم، خواست همگانی است که باید فوری انجام شود.

به گزارش ندای استان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آقای رئیسی در نشست امروز یکشنبه هیئت دولت، با اشاره به رهنمود‌های روز گذشته رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: دولت به‌عنوان یکی از مخاطبان این رهنمود‌ها بر خود فرض می‌داند که با «کار و تلاش مضاعف» برای خدمت‌رسانی بی‌وقفه در عرصه‌های مختلف و گره‌گشایی از زندگی مردم، در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و امیدآفرینی در کشور گام بردارد.
رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن زخم خورده از انقلاب اسلامی با تدارک جنگی ترکیبی به منظور مختل کردن پیشرفت‌های کشور از راه ضربه زدن به امنیت، اقتصاد، تحصیل و تولید کشور به میدان آمده است، تصریح کرد: در کنار تلاش مضاعف دستگاه‌های اجرایی برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی نیز مسئولیت بزرگی برای حفظ امنیت مردم و صیانت از سرمایه‌های کشور بر عهده دارند.
آقای رئیسی با ناگوار دانستن شهادت کودکان، زنان، مردان و حافظان امنیت به دست اغتشاشگران، گفت: برخورد قاطع دستگاه‌های مسئول با آشوبگران، مطابق قانون و ممانعت از آسیب رسانی تروریست‌ها و اغتشاشگران به جان و مال مردم، خواست همگانی است که باید فوری انجام شود.
رئیس جمهور با اشاره به هجمه تبلیغاتی و ادراک‌سازی دشمن علیه نظام اسلامی از راه جعل اخبار و روایت‌های دروغین از آشوب‌های اخیر، بر لزوم اطلاع‌رسانی هوشمندانه، شفاف، دقیق و به موقع رسانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه، تأکید کرد.
آقای رئیسی با اشاره به حمایت آشکار آمریکا، فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر از تروریست‌ها و عناصر آشوبگر، به آن‌ها هشدار داد که حمایت از تروریسم قطعاً به نفعشان نخواهد بود. وزارت امور خارجه نیز مکلف شد از راه‌های سیاسی و حقوقی، تمهیدات لازم را برای خنثی‌سازی و مقابله با فتنه‌هایی که از خارج کشور طراحی و پیگیری می‌شود، به کار گیرد.
رئیس جمهور، همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز جام جهانی فوتبال در قطر، گفت: اطمینان داریم بازیکنان تیم ملی کشورمان با حضور شجاعانه و غیرتمندانه در این میدان مهم، همه توان خود را برای ارائه رقابت خوب و شاد کردن دل ملت ایران به کار خواهند گرفت.
آقای رئیسی برای کشور قطر نیز در برگزاری مطلوب این دوره از مسابقات جام جهانی، آرزوی موفقیت کرد.