تسهیلات اجاره مسکن به مددجویان بهزیستی داده می‌شود
تسهیلات اجاره مسکن به مددجویان بهزیستی داده می‌شود

ندای استان:حسین اسدی‌راد گفت: به گروه‌هایی از مددجویان بهزیستی از اول شهریور تسهیلاتی قرض‌الحسنه تا سقف ۸۰ میلیون برای ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.

به گزارش ندای استان،مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار صداوسیما گفت: تسهیلاتی برای اختصاص به مددجویان جذب شده با عنوان قرض‌الحسنه ودیعه مسکن که شامل گروه‌های زنان سرپرست خانوار، دختران بالای ۳۵ سال سرپرست خانوار، معلولان خودسرپرست، خانواده‌های دارای دو معلول به بالا و فرزندان ترخیص‌شده از مراکز شبانه‌روزی بهزیستی بالای ۱۸ سال می‌شود.

حسین اسدی‌راد افزود: این تسهیلات برای هر نفر از ۵۰ میلیون تا ۸۰ میلیون است که شامل افراد بدون مسکن که اجاره‌نشین هستند می‌شود و نباید تا پیش از چنین تسهیلاتی دریافت کرده باشند.

او با اشاره به این‌که تاکنون ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از بودجه ملی برای استان جذب شده است، اضافه کرد: بازپرداخت این تسهیلات ۱۲۰ ماهه و ۱۰ ساله است که مددجویان پس از مراجعه به واحد مددکاری در شهرستان خود و پر کردن فرم‌ها، ارائه اجاره‌نامه و شناسایی اجاری بودن ملکی با تکمیل پرونده‌ها به بانک‌های عامل برای پرداخت فرستاده می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: از اول شهریور معرفی‌ها برای پرداخت این تسهیلات آغاز می‌شود.