غلظت ریزگرد‌ها، وضعیت هوای استان را در شرایط خطرناک قرار داد
غلظت ریزگرد‌ها، وضعیت هوای استان را در شرایط خطرناک قرار داد

ندای استان:کارشناس مسئول نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان بوشهر وضعیت غلظت ۴۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر را خطرناک دانست و گفت: اکنون میزان ریزگردها در بوشهر، گناوه، دیلم و برازجان بین ۶۰۰ تا ۹۴۶ میکروگرم بر مترمکعب ثبت شده و خطرناک است.

به گزارش ندای استان،علیرضا مصلحیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به وضعیت گرد و غبار و کیفیت هوا در استان اظهار داشت: بر اساس آخرین بررسی ایستگاه‌های پایش هوا در نقاط مختلف استان، افزایش غلظت هوای ۴ شهرستان استان را در وضعیت خطرناک قرار داده است.
وی میزان غلظت ریزگردها بالای ۴۲۵ میکروگرم بر مترمکعب را خطرناک دانست و بیان کرد: اکنون سامانه پایش کیفی هوا، میزان غلظت هوا گناوه ۹۴۶ ، دیلم ۸۸۵ ، بوشهر ۵۸۷ و برازجان ۴۳۵ میکروگرم بر مترمکعب ثبت کرده است که نشان از وضعیت خطرناک این شهرستان‌ها دارد.
کارشناس مسئول نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه غلظت ریزگرد در ۴۰ درصد هوای شهرستان‌های استان در وضعیت ناسالم است گفت: بر اساس داده‌های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا میزان غلظت ریزگردها در این استان رو به کاهش است.
مصلحیان هوای شهرستان‌های ۴ گانه یاد شده را در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس دانست و تأکید کرد: در این شرایط بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از تردد غیر ضروری خودداری کنند.

صدور هشدار هواشناسی در سطح زرد
در همین حال مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به صدور هشدار هواشناسی در سطح زرد از تداوم پدیده گرد و غبار در برخی مناطق استان بوشهر و روی خلیج‌فارس خبر داد و افزود: با توجه به نفوذ گرد و غبار فرا منطقه‌ای به استان، بررسی تصاویر و داده‌های ماهواره هواشناسی نشان دهنده تداوم ماندگاری گرد و غبار در این مناطق و کاهش دید افقی و کیفیت هوا است.