۴۰ درصد بوشهری‌های ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن کرونا زده‌اند
۴۰ درصد بوشهری‌های ۱۲ تا ۱۸ سال واکسن کرونا زده‌اند

ندای استان:رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از ۴۰ درصد از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان بوشهر علیه بیماری کرونا واکسینه شدند.

به گزارش ندای استان،حسن فخرایی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۴۰ درصد یعنی ۱۰ هزار و ۷۸۲ نفر از افراد در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در شهرستان بوشهر یک مرحله از واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه جوامع بشری بیش از ۲ سال است که با بیماری کرونا درگیر هستند تصریح کرد: بیماری کرونا سبب ایجاد مشکلات در بخش‌های مختلف جامعه از جمله برنامه‌های آموزشی شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر  با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد: در این راستا نیاز است یک اطمینان و اعتماد بین خانواده دانش‌آموزان و فرهنگیان ایجاد شود و تنها راه آن این است که ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، جامعه هدف در مقابل بیماری کرونا واکسینه شوند.

فخرایی با اشاره به اینکه انجام واکسیناسیون دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه در حال انجام است اظهار داشت: از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان بوشهر، محصلین متوسطه اول بیش از ۲۹ درصد و متوسطه دوم ۵۲ درصد دوز اول واکسن کرونا را دریافت نموده‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر،وی با بیان اینکه سویه‌های جدید کرونا بیشت سنین پایین را درگیر می‌کند، گفت: ابتدای شروع کرونا بیشتر سالمندان در معرض خطر بودند، اما با جهش‌های صورت گرفته این سنین پایین‌تر هستند که بیش از همه دانش آموزان در معرض خطرند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: واکسن تزریقی برای این دانش آموزان «سینوفارم» است که مطالعات آن انجام شده است.