جریمه کارمندان واکسن گریز مشخص شد
جریمه کارمندان واکسن گریز مشخص شد

ندای استان:به گفته کشمیری، در فصل تابستان به علت گرمای زیاد و بسته بودن دروپنجره‌ها شاهد موج سهمگین پنجم کرونا بودیم که اکنون خوشبختانه این موج فروکش کرده است.

به گزارش ندای استان؛ وزیر بهداشت گفته: از آذرماه که فرصت تزریق دو دوز واکسن برای عموم مردم فراهم می شود، دریافت برخی خدمات با داشتن کارت واکسیناسیون امکانپذیر است، از جمله سفرهایی هوایی، قطار، اتوبوس و حتی حضور در هتل ها و رستوران ها.

حالا رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می گوید: کارمندانی که واکسن تزریق نکرده‌اند موظف هستند هفته‌ای یک مرتبه تست کرونا انجام دهند.

دکتر سعید کشمیری افزود: در فصل تابستان به علت گرمای زیاد و بسته بودن دروپنجره‌ها شاهد موج سهمگین پنجم کرونا بودیم که اکنون خوشبختانه این موج فروکش کرده است.

وی ادامه داد: اکنون تقریبا اورژانس‌ها خلوت شده و مراجعه به بیمارستان‌ها کمتر شده و بخش‌های بستری بیماران کرونایی در استان یا بیمار ندارند و یا تعداد بسیار کمی بیمار در آن‌ها وجود دارد.

وی مورد زمان بازگشایی مدارس و حضوری شدن آموزش‌ها نیز بیان کرد: ۵ گروه از دانش‌آموزان می‌توانند به مدرسه بروند که اکنون برای عشایر و روستایی‌ها در استان بوشهر در تعداد کم و محیط باز انجام شده است و تا نیمه دوم آبان ماه اکثر مدارس باز خواهند شد.