مسئله ما ته‌لنجی نیست،قاچاق سازمان یافته است
مسئله ما ته‌لنجی نیست،قاچاق سازمان یافته است

ندای استان:نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در برنامه خود بنا داریم که اقتصاد دریا را در بوشهر فعال کنیم تا هم مشکل بیکاری و هم تولید را حل کنیم.

به گزارش ندای استان،حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت وگو با مردم استان بوشهر که عصر امروز از شبکه صداوسیمای این استان پخش شد، با درود به مقام شامخ بیش از دو هزار شهید استان و خانواده معزز شهدا، ایثارگران وجانبازان بیان کرد: باید به استان بوشهر می‌آمدم، اما توفیق حاصل نشد و از طریق تصویر به مردم استان بوشهر سلام می‌کنم.

او افزود: مردم استان بوشهر مردمی فهیم، ولایی و بابصیرت واهل کار تلاش و فعالیت هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: استان بوشهر که خداوند مزیت بودن کنار دریا را به آن داده است، باید گفت که بیشترین سهم را تولید و صادرات گاز کشور دارد. استان بوشهر که عسلویه را دارد که با سرمایه گذاری عظیمی که در منطقه شده، تمدنی در آن شکل گرفته است.

رئیسی عنوان کرد: استان بوشهر افتخارات بزرگی دارد و مردان بزرگی دارد مانند آیت الله بلادی و رئیسعلی دلواری، این افتخار را در کارنامه خود دارد که چهار بار در برابر تهاجم انگلیسی ایستادگی کرده و آن‌ها را شکست داده است که افتخار کمی نیست برای مردم بوشهر.

بیکاری در پایتخت انرژی کشور؟

او گفت: امروز بوشهر پایتخت انرژی ایران اسلامی است و استان بوشهر یکی از تولیدکنندگان بزرگ خرما درمنطقه است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در این استان آنچه که قبل از هر چیز باید مطرح کرد این است که چرا در استان بوشهر علی‌رغم وجود امکانات در دریا صنایع و منطقه عسلویه که مرکز بزرگ گازی و پتروشیمی است، چرا باید بیکار داشته باشد چرا مردم از وضعیت معیشتی رنج ببرند؟ چرا به ظرفیت‌های استان مانند اقتصاد دریا توجه نشده است.

رئیسی افزود: اگر به میزان استان بوشهر بعضی کشور‌ها در دنیا با ساحل در ارتباط بودند با فعال کردن اقتصاد دریا بسیاری از مشکلات اشتغال، تولید، تولید ناخالص ملی و صادرات غیر نفتی را حل می‌کردند چرا ما اقتصاددریا محور را در این استان فعال نکنیم؟ آیا این میزانی که اکنون از دریا استفاده می‌کنیم همین میزان حق است؟

اقتصاد دریا محور مشکل بیکاری و تولید را حل می‌کند

او گفت: در کشور بیش از ۳ هزار کیلومتر با دریا ارتباط داریم واقعا آیا امکان این که اقتصاد دریا را فعال کنیم و بتواند بسیاری از بیکاری‌ها را حل کند و تولید آبزیان به مرحله بالایی برسد، وجود دارد؟ بله، به طور قطع امکان پذیر است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: کار‌هایی شروع شده، اما این کار‌ها می‌توانست قبل از این انجام گیرد، اما بسیاری از کار‌ها جایش خالی است که باید انجام گیرد.

رئیسی تاکید کرد: یکی از کار‌هایی که باید در استان بوشهر فعال شود با توجه به ارتباط گسترده مردم با دریا، اقتصاد دریا است، ما در برنامه خود بنا داریم که اقتصاد دریا را در بوشهر فعال کنیم تا هم مشکل بیکاری و هم تولید را حل کنیم.

عدالت درمانی مانند عدالت آموزشی ضروری است

او دسترسی نداشتن به خدمات درمانی به روز و پزشکان متخصص را یکی دیگر از مشکلات استان بوشهر خواند و ادامه داد: باید همان طور که پزشک متخصص در تهران است در بوشهر هم باشد، باید توزیع پزشک متخصص و امکانات درمانی را در کشور عادلانه کنیم. همان طور که آموزش باید عادلانه باشد بهداشت و درمان هم باید عادلانه باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  تاکید کرد: دولت مردمی محورتحولش عدالت است عدالت در توزیع ظرفیت‌‎ها و امکانات در کشور.

رئیسی با اشاره به اقدام‌هایی که درحوزه شیلات و کشاورزی در استان بوشهر باید صورت گیرد، افزود: باید ارزش افزوده را درباره محصولات کشاورزی بالا ببریم باید زنجیره ارزش را بالا ببریم، به نحوی که زنجیره ارزش بتواند ارزش افزوده ایجاد کند.

نقش ترانزیتی بوشهر باید فعال شود

او بیان کرد: استان بوشهر به دلیل جایگاهی که واقع شده است می‌تواند نقش ترانزیتی  با حوزه خلیج فارس و آسیای مرکز‌ی داشته باشد و این حوزه فعال شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما اقدامات دریامحور و دریا پایه را می‌توانیم به خوبی رقم بزنیم تا زنان و مردان بوشهری از موهبتی که خداوند به آن‌ها داده کمال استفاده را ببرند.

رئیسی خطاب به مردم عسلویه عنوان کرد: عرض سلام دارم خدمت کارگران و مهندسان مشغول در عسلویه که در گرمای هوا برای کشور تولید ثروت و قدرت می‌کنند، قدرت فقط نظامی نیست و اقتصادی نیز است.

 قاچاق سازمان یافته تولید را در کشور مختل کرده است

او ادامه داد: استان بوشهر ، تولید محور است. گاز ، نفت و پتروشیمی از قدرت‌‌های اقتصادی هستند. ایران با اقتصاد قوی، قدرت تولید می‌کند و بدون آن ایران قوی شکل نمی‌گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی گفته‌اند با انتخاب من ته‌لنجی در استان بوشهر مورد تعرض قرار می‌گیرد، مردم عزیز بوشهر مساله ما قاچاق سازمان یافته است، کسانی‌ که قاچاق می‌کنند در کاخ‌ها و نقاط خوش‌ آب‌و‌هوای تهران نشسته‌اند و از همان‌جا امور را هدایت می‌کنند.

رئیسی عنوان کرد: قاچاق سازمان یافته تولید را در کشور مختل کرده است و از پشت به تولید کشور خنجر می‌زند. روی صحبت ما با کولبرها، کسانی که با گالن در نقاط مرزی سوخت را قاچاق می‌کنند نیست اگرچه اینها هم باید سازمان‌یافته شوند اما مساله ما خرد نیست.

او ادامه داد: امیدوارم در انتخابات بسیار مهمی که در پیش است، رضایت خدا و اراده مردم رقم بخورد. ممکن است کسی به هر دلیلی از جمله ناامیدی سرخوردگی یا این که حالش گرفته شده است، نخواهد در انتخابات شرکت کند، اما امیدوارم همه مشارکت فعال داشته باشند و انتخاباتی پررونق و پرمشارکت رقم بخورد و برای دولت ایجاد تکلیف جدی شود. دولت با رای بالا می‌تواند پشتوانه عظیمی داشته باشد برای گره کشای از مشکلات کشور.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: امیدوارم اگر رای مردم به این طلبه خدمتگزار تعلق گرفت بسیاری از این گره‌ها که به صورت اقلیمی یا کلان در کشور مطرح است، با کمک مردم گشوده شود.

امروز آخرین برنامه گفت وگوی نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با مردم استان بوشهر از شبکه استانی صداوسیما پشخ شد.

پخش این برنامه‌ها از نوزدهم خرداد شروع شده بود و هر روز ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به مدت نیم‌ساعت و بازپخش آن از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رفت.

بر این اساس برنامه انتخاباتی سعید جلیلی ۱۹ خرداد، عبدالناصر همتی ۲۰ خرداد، محسن مهرعلیزاده ۲۱ خرداد، سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی ۲۲ خرداد، علیرضا زاکانی ۲۳ خرداد، محسن رضایی ۲۴ خرداد و سید ابراهیم رئیسی ۲۵ خرداد پخش شد.