مشکل صادرات از “دیر” با نصب ایکس‌ری کانتینری برطرف می‌شود
مشکل صادرات از “دیر” با نصب ایکس‌ری کانتینری برطرف می‌شود

ندای استان: رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با تاکید بر شتاب‌بخشی صادرات از بنادر استان گفت: برای توسعه صادرات از بندر دیر به کشور قطر و رفع مشکلات کالاهای صادراتی راه‌اندازی ایکس‌ری کانتینری در این بندر ضروری است.

به گزارش ندای استان،خورشید گزدرازی ظهر امروز در جلسه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر با تأکید بر تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها اظهار داشت: دستیابی به منویات مقام معظم رهبری در سال تولید پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، همراهی ۳ قوه را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه بدون همدلی ۳ قوه و اخذ مشورت از بخش خصوصی تحقق این امر امکان‌پذیر نیست افزود: در همین راستا کارگروه تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها و حمایت از تولید در اتاق بازرگانی بوشهر تشکیل و به تمامی ارکان شورا و دستگاه‌های اجرایی اطلاع‌رسانی شده است.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به تبعات بیماری کرونا و بروز مشکلات بیکاری و آسیب به کسب و کارها خاطر نشان کرد: با توجه به همه محدودیت‌ها، مشکلات و تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا، قابل درک است که همه کسب و کارها دچار آسیب‌هایی جدی شده‌اند و با موجی از بیکاری و تبعات سوء آن درگیر هستیم.

گزدرازی با تأکید بر عملیاتی شدن شعار سال، با همراهی تمامی مدیران اقتصادی استان به صورت ویژه کمک بخش خصوصی افزود: در این زمینه باید در مشکلات قوانین، دستورالعمل‌های ابلاغی و بخشنامه‌های صادره شناسایی و در اصلاح آنها اقدامات لازم صورت بگیرد که این مهم نقش مهم در  پایش بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولید دارد.

وی با تأکید بر پرهیز از تفسیر سلیقه‌ای قوانین بیان کرد: با توجه به نبود نقدینگی در نزد واحدهای تولیدی نسبت به امهال بدهی‌های مالیاتی و تأمین اجتماعی و بانک‌ها همکاری و از صدور ابلاغیه‌های مکرر خودداری شود.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به بررسی اعتراض صادر کنندگان از بندر دیر در ارتباط  با طولانی شدن فرآیند تشریفات گمرکی در بندر الرویس قطر بر شتاب بخشی صادرات از بنادر تأکید کرد و گفت: برای توسعه صادرات از بندر دیر به کشور قطر و رفع مشکلات کالاهای صادراتی راه‌اندازی ایکس‌ری کانتینری در این بندر ضروری است.