۷۵ هزار بوشهری شرایط دریافت مسکن ملی را دارند
۷۵ هزار بوشهری شرایط دریافت مسکن ملی را دارند

ندای استان:دستغیبی گفت:۲ هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی به افراد متقاضی قانون جوانی جمعیت در شهر‌های استان بوشهر تحویل شده است.

به گزارش ندای استان،مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان این‌که تاکنون ۹۴ هزار نفر در کل استان نسبت به ثبت‌نام در طرح سامانه نهضت ملی مسکن اقدام کرده‌اند، گفت: از این تعداد تاکنون ۷۵ هزار نفر از متقاضیان حائز شرایط شده‌اند.

سید محمود دستغیبی در نشست پاسخگویی مسئولان در استانداری بوشهر با اشاره به ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در قالب بهسازی مسکن روستایی در استان بوشهر، افزود: از این تعداد ۵ هزار واحد آن تکمیل و تحویل شده است.

وی از ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده استان خبر داد و اضافه کرد: ۱۲ شهر استان بوشهر بافت فرسوده دارند که تا کنون در قالب نهضت ملی مسکن عملیات اجرایی ۲ هزار واحد مسکونی آغاز و ۱۵۰۰ واحد آن تکمیل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در قالب خودمالکی را از دیگر برنامه‌ها دانست و بیان کرد: در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن تاکنون ساخت ۴ هزار و ۱۵۷ واحد با سازندگان انعقاد قرارداد انجام شده است.

وی از واگذاری ۵ هزار و ۹۶۷ زمین شهری به افراد دارای شرایط برای ساخت مسکن خبر داد و افزود: در این راستا ۲ هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی به افراد متقاضی قانون جوانی جمعیت در شهر‌های استان بوشهر تحویل شده است.

دستغیبی تحویل ۵۰۰ قطعه زمین مسکونی به اقشار ویژه از جمله خانواده ایثارگران و شهدای استان را از دیگر طرح‌ها اعلام و اظهار کرد: در مجموع تاکنون ۸ هزار قطعه زمین مسکونی به متقاضیان و افراد دارای شرایط در قالب قانون جوانی جمعیت، فرزند سوم به بعد، خانواده شهدا و ایثارگران و زوج‌های جوان استان بوشهر واگذار شده است.

وی با بیان این‌که تا کنون ۹۴ هزار نفر در کل استان نسبت‌به ثبت‌نام در طرح سامانه نهضت ملی مسکن اقدام کرده‌اند، گفت: از این تعداد تا کنون ۷۵ هزار نفر از متقاضیان حائز شرایط شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر ادامه داد: از این تعداد ۱۹ هزار نفر متقاضی برتر شناخته شده‌اند که تا کنون ۸ هزار و ۳۰۰ نفر از آن‌ها وجه اولیه را پرداخت کرده‌اند و ساخت مسکن‌شان وارد مرحله عملیاتی شده است.

Visited 2 times, 1 visit(s) today