برنامه پلیس راهور برای موتورسیکلت سواران بوشهر
برنامه پلیس راهور برای موتورسیکلت سواران بوشهر

ندای استان:رییس پلیس راهور استان بوشهر از اجرای طرح ویژه ساماندهی و انضباط بخشی تردد موتورسیکلت سواران در استان بوشهر خبر داد.

 به گزارش ندای استان،سرهنگ محمد صادقی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب در استان بوشهر در این روزها، شاهد افزایش تخلفات و تصادفات موتورسیکلت سواران در سطح معابر شهری هستیم به نحوی که از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون متأسفانه حدود ۵۷ درصد موتورسواران در حوادث رانندگی فوت کرده‌اند.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر افزود: در تحلیل تصادفات درون شهری استان بوشهر، بیشترین جان باختگان حوادث رانندگی مربوط به شهرستان بوشهر معادل ۸۵ درصد و شهرستان دشتستان معادل ۱۵ درصد است.

سرهنگ صادقی تصریح کرد: در این راستا پلیس راهور استان با بررسی حوادث و با بهره گیری از تمام ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین با مدنظر قرار دادن وظایف قانونی خود و با نگاه به مطالبه عمومی شهروندان از پلیس راهور استان، سعی در ساماندهی و انضباط بخشی تردد موتورسیکلت سواران در معابر شهری استان بوشهر دارد و در این خصوص قصوری در حوزه مسئولیت خود نخواهیم داشت.

رئیس پلیس راهور استان بیان داشت: در این طرح ابتدا توسط همکاران پلیس راهور موتورسوار متوقف، آموزش حضوری ارائه و سعی می‌شود اقناع راننده موتورسیکلت مورد توجه باشد و سپس اگر راننده تخلفات رانندگی داشته باشد برابر جدول جرایم رانندگی با وی برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

وی گفت: در صورت نداشتن گواهینامه و یا بیمه نامه، مخدوش کردن پلاک، حرکات خطرناک و حادثه ساز همانند سرعت غیر مجاز، حرکت در پیاده رو، عبور از چراغ قرمز، حرکت خلاف جهت مسیر، حرکات نمایشی و مارپیچ، وسیله نقلیه به پارکینگ انتقال تا مراحل قانونی را سپری کنند.

سرهنگ صادقی در پایان خاطرنشان کرد: بیشترین تخلفات و حوادث رانندگی مربوط به گروه سنی ۱۴ تا ۳۵ سال است لذا به خانواده‌ها توصیه می‌شود در بیان نکات آموزشی و اخلاق رانندگی به فرزندان خود کوشا بوده و از این مسئولیت اجتماعی به هیچ عنوان امتناع ننمایند و در ایجاد شهری ایمن و ترافیکی منضبط با پلیس راهور استان همکاری و همراهی داشته باشند.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
  • منبع خبر : مهر