تفاهم‌نامه مهار گاز‌های ۶ مشعل در عسلویه امضا شد
تفاهم‌نامه مهار گاز‌های ۶ مشعل در عسلویه امضا شد

ندای استان:قرار است گاز‌های ۱۰ مشعل از سوی بخش خصوصی مهار شود که تفاهم‌نامه مهار گاز‌های ۶ مشعل از این تعداد با یک شرکت دانش‌بنیان امضا شد.

به گزارش ندای استان، مهار گاز‌های ۶ مشعل شهرستان عسلویه با امضای تفاهم‌نامه بین سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و یک شرکت دانش‌بنیان، در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی وارد مرحله اجرایی شد.

این تفاهم‌نامه که نقشی بسیار مؤثر در کاهش آلودگی هوا، آب و خاکِ شهرستان عسلویه دارد، بین سخاوت اسدی، مدیرعامل سازمان منطقه اقتصادی ویژه انرژی پارس، و یک شرکت دانش‌بنیان امضا شد.

براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد با اعتبار ۴۰ میلیون دلار، ۶ مشعل از مشعل‌های پالایشگاه‌های این منطقه مهار شده و گاز‌های همراه آنها به چرخه تولید بازگردند.

در این مرحله قرار است گاز‌های ۱۰ مشعل از سوی بخش خصوصی مهار شود که تفاهم‌نامه مهار گاز‌های ۶ مشعل از این تعداد با یک شرکت دانش‌بنیان امضا شد.

بهروز مهدوی، مدیرعامل شرکت توسعه انرژی سبز آپام، با اشاره به اهمیت این تفاهم‌نامه بیان کرد: قرار است حدود ۱۰ مشعل از پالایشگاه‌های پارس جنوبی که گاز‌های زیادی هم می‌سوزانند به بخش خصوصی واگذار شود که تعداد ۶ مشعل به شرکت ما واگذار شده است.

وی حجم سرمایه‌گذاری برای مهار ۶ مشعل را ۴۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در نتیجه اجرای این طرح، امیدواریم شهرستان عسلویه از شر آلاینده‌هایی که هوا، آب، خاک و درنتیجه مردم را آزار می‌دهند، خلاص شود.

Visited 1 times, 1 visit(s) today