امام جمعه: فضای مبلمان شهر بوشهر بسیار تاریک است
امام جمعه: فضای مبلمان شهر بوشهر بسیار تاریک است

ندای استان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: پرداخت حق آلایندگی صنایعی که استاندارد ها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نمی کنند تکلیف قانونی است برهمین اساس فرمانداری و شورای شهر بحث پرداخت حق آلایندگی بوشهر از صنایع مستقر در خارگ را پیگیری کنند.

به گزارش ندای استان، آیت الله ” غلامعلی صفایی بوشهری” شنبه شب در دیدار اعضای شورای اسلامی بوشهر اظهار کرد: دریافت عوارض آلایندگی یکی از اهرم‌های کنترل و پیشگیری از وقوع آلودگی محیط زیستی است برهمین اساس ورود نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف وضعیت پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها ضروری است.

وی افزود:نظام مسائل شهر بوشهر در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی با کار علمی و دانشی بر اساس اولویت‌ها تنظیم شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نوشتن چشم‌انداز بوشهر برای افق ۱۴۱۰ و ۱۴۱۵ بر اساس نظام مسائل و راهکارهای حل آن برای جلوگیری از فرصت سوزی یادآور شد: شورای شهر از خرد جمعی افراد و دلسوزان و نظریه پردازان استفاده کند.

وی ادامه داد: هرچند جلب مشارکت بخش خصوصی در طرح های عمرانی شهرداری باعث تسریع در امور می شود اما خصوصی سازی نباید منجر به فرهنگ سوزی شود.

وی با تاکید بر اینکه خصوصی سازی با نگاه اعتلای فرهنگ دینی و انقلابی بوشهر همراه باشد، گفت: بافت قدیمی شهر ظرفیت فوق العاده ای برای بوشهر است و تمرکز روی آن به‌عنوان یک سرمایه پایدار و ثابت بسیار مهم است و با یک طراحی و شتاب لازم با مشاوره گیری از چند تاریخ‌دان بازسازی شود.

صفایی بوشهری تصریح کرد: فضای مبلمان شهر بوشهر بسیار تاریک است و بر روح و روان مردم تاثیر منفی دارد که اگر به درستی نورپردازی شود، در کاهش بیماری‌های عصبی و روحی و روانی جامعه اثرگذار است.

وی، پسماند را بزرگترین حوزه سرمایه گذار بدون خرج دانست و بیان داشت: سایت پسماند بوشهر با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی طراحی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: یکی از راه‌های عرضه کالای ارزان به مردم ایجاد بازارچه‌های منطقه‌ای است که با وجود تاکید مکرر به دستگاه‌های متولی به این مقوله بی توجهی می‌شود.

صفایی بوشهری با انتقاد از عدم راه اندازی پلاژ بانوان در سال‌های اخیر، عنوان کرد: شهر بوشهر به ۲ پلاژ بانوان نیاز دارد.

وی با اشاره به مشکلات زیرساختی برای اسکان مسافران نوروزی،افزود: شورا و شهرداری بوشهر نسبت به ایجاد کمپ نوروزی برای اسکان مسافران اقدام کنند.