خودروهای پلاک‎‌های فارس و تهران بیشترین تردد را در بوشهر دارند
خودروهای پلاک‎‌های فارس و تهران بیشترین تردد را در بوشهر دارند

ندای استان:مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: از ابتدای طرح نوروزی، بیش از ۶۱۴ هزار خودرو وارد استان شده که بیشتر آن‌ها با پلاک‎‌های فارس و تهران بوده است.

 به گزارش ندای استان،عبدالکریم اخترشناس مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: از ابتدای طرح نوروزی، بیش از ۶۱۴ هزار خودرو وارد استان شده که بیشتر آن‌ها با پلاک‎‌های فارس و تهران بوده است.
اخترشناس با اشاره به آغاز طرح نوروزی این اداره کل از ۲۴ اسفندماه افزود: براساس آمار دوربین‎‌های پلاک‎خوان، خودروهای استان فارس سهم ۲۰ درصدی در ترددهای جاده‌ای استان داشته‎اند.
به گفته وی ، خودروهای تهران با ۷.۶۵ درصد، اصفهان ۷.۳ درصد، خوزستان ۴.۷۷ درصد و کهگیلویه و بویراحمد با ۲.۱۹ درصد در رتبه‌های بعدی می‌‎باشند.
 بیشتر مقصد بوشهری‌ها کدام استان‎هاست؟
وی همچنین به تردد خودروی شهروندان بوشهر در دیگر استان‎‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: فارس بیشترین مقصد خودروهای شهروندان استان بوشهر است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر اضافه کرد: پس از فارس، استان‌های تهران، اصفهان و خوزستان بیشترین تردد خودروهای با پلاک استان بوشهر را در محورهای خود ثبت کرده‌اند.
وی اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی بیش از ۷ میلیون و ۸۵۰ هزار رفت‌وآمد در راه‌های درون استانی بوشهر انجام شده است.
اخترشناس ادامه داد: طی این مدت، از ورودی دالکی بیشترین میزان ورودی خودرو ثبت شده و پس از آن دیلم و سپس عسلویه قرار دارند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای بوشهر هوشمندسازی جاده‌ها را یکی از اولویت‌های این اداره کل برشمرد و گفت: ۶۰ سامانه ترددشمار، ۱۹دوربین نظارت تصویری، ۵۳ سامانه ثبت تخلفات رانندگی، ۴ سامانه توزین حین حرکت و ۷ تابلو پیام متغیر در راه‌های ارتباطی استان فعال است.