هیأت سنگالی در بوشهر+عکس
هیأت سنگالی در بوشهر+عکس

ندای استان:معاون وزیر شیلات کشور سنگال با اشاره به اعزام هیئت شیلاتی از سنگال به ایران گفت: این هیئت با رویکرد آشنایی با تجربیات و دستاوردهای آبزی‌پروری ایران به ویژه استان بوشهر اعزام شده است.

به گزارش ندای استان،هیئتی از شیلات سنگال صبح امروز به منظور انتقال دستاوردهای آبزی‌پروری و دامپزشکی، حضور در دوره‌های آموزشی و بازدید از مراکز آبزی‌پروری و دستاوردهای شیلاتی و دامپزشکی وارد بوشهر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر در نشست با این هیئت با اشاره به توانمندی‌های آبزی پروری در استان بوشهر اظهار داشت: استان‌های جنوبی و به خصوص بوشهر یکی از قطب مهم صادرات میگو و آبزیان به شمار می‌روند.

مهدی تنگستانی با اشاره به آمادگی استان بوشهر برای انتقال دانش به هیئت سنگالی گفت: اقدامات مجموعه در دامپزشکی استان بوشهر با هماهنگی دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور در زمینه رعایت اصول قرنطینه‌ای بهداشتی، رصد و پایش و آزمایشات لازم در سطح استانداردهای بین‌المللی قرار دارد و آماده انتقال دانش‌های لازم هستیم.

سنه تنینگ معاون وزیر شیلات کشور سنگال هم با اشاره به هدف سفر هیئت شیلاتی به ایران افزود: هیئت اعزامی با رویکرد آشنایی با تجربیات و دستاوردهای آبزی‌پروری ایران و همچنین جمعی از هیئت نیز با رویکرد آشنایی با توانایی‌های دامپزشکی ایران در حوزه دامپروری عازم ایران شده‌ است.

وی ادامه داد: هدف سفر به استان بوشهر آشنایی با ظرفیت قابل توجه پرورش آبزیان و دریافت دانش آبزی‌پروری است.

هیئت سنگالی از مرکز تکثیر ماهی و میگو زادآوری مند تنگستان بازدید کردند و در همان مرکز کلاس آموزشی نیز تشکیل و در ادامه از مرکز پرورش ماهی در قفس در بندر رستمی تنگستان بازدید شد.

این هیئت سنگالی تا روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه در استان بوشهر حضور دارند و از ظرفیت‌های تکثیر و پرورش آبزیان این استان بازدید می‌کنند.