صادرات مشتقات نفتی از جزیره نگین بوشهر آغاز شد
صادرات مشتقات نفتی از جزیره نگین بوشهر آغاز شد

ندای استان: استاندار بوشهر دلیل ازدحام تانکرهای عراقی حامل مواد نفتی در ورودی بوشهر که به شکل چشمگیری افزایش یافته را رسانه ای کرد.

به گزارش ندای استان،احمد محمدی‌زاده روز سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های مجتمع بندری نگین بوشهر در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: این مجتمع یکی از ظرفیت‌های مهم بوشهر در راستای رونق تجارت است و اکنون تردد کشتی‌های تجاری و ترانزیت مشتقات نفتی در مجتمع بندری نگین بوشهر فراهم شد که پویایی و رونق بندر را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم این استان، عرصه تجارت دریایی است، افزود: بندر بوشهر از دیرباز به‌عنوان دروازه تجارت ایران محسوب می‌شد که نقش مهم بندر بوشهر در این عرصه را نشان می‌دهد.

استاندار بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر در مجتمع نگین گفت: این مجتمع بندری از ظرفیت‌های مهمی برای تردد کشتی‌های پهن پیکر در بخش‌های مختلف فراهم کرده است.

محمدی زاده با اشاره به ترانزیت مشتقات نفتی در مجتمع بندری بوشهر تصریح کرد: آغاز ترانزیت مشتقات نفتی در مجتمع بندری نگین این مجموعه‌ها را در مسیر رونق روزافزون قرار داده است.

وی با اشاره به رونق و پویایی بندر بوشهر بیان کرد: مجتمع بندری نگین نقش مهمی در رونق بیش از پیش بندر بوشهر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد دریا محور اضافه کرد: با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب طرح‌های مهمی در این حوزه تدوین و عملیاتی شده که اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این عرصه نقش مهمی ایفا می‌کند.