کمترین واحد صنعتی راکد کشور در استان بوشهر
کمترین واحد صنعتی راکد کشور در استان بوشهر

ندای استان:باستین گفت: استان بوشهر با سهم ۶.۵ درصدی از تولید ناخالص داخلی جایگاهی ویژه در اقتصاد کشور دارد

به گزارش ندای استان،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در این استان تنها هشت درصد واحدهای صنعتی استان راکد هستند و از این حیث کمترین واحد تولیدی راکد در کشور دارد.

علی باستین ر حاشیه تجلیل از کارآفرینان استان بوشهر در گفت و گو با ایرنا افزود: در دهه فجر انقلاب اسلامی در حوزه اقتصادی استان به برکت بخش خصوصی استان ۱۰۸ طرح اقتصادی با بیش از ۹۱۰ هزار میلیارد ریال افتتاح و یا عملیات اجرایی آغاز می شود.

وی افزود: پیش بینی شده این طرح‌ها برای سه هزار و ۴۴ نفر شغل جدید ایجاد کند که این حاصل تلاش بخش خصوصی در استان بوشهر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تصریح کرد: یکی از ابزارهای قانونی در استان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است که تمام تلاش این کارگروه بحث های مربوط به حوزه بانکی، مالیاتی و زیرساختی برای رونق تولید است بر همین در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، گره گشایی از مشکلات حوزه تولید به طور ویژه دنبال می شود.

باستین ادامه داد: استان بوشهر با سهم ۶.۵ درصدی از تولید ناخالص داخلی جایگاهی ویژه در اقتصاد کشور دارد که وظیفه داریم برای افزایش این سهم و ارتقا جایگاه سومی استان در تولید ناخالص دخلی اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: کارفرمایان و کارآفرینان نقشی بی بدیل در توسعه اقتصادی و بویژه توسعه صنعتی دارند و عامل اصلی پایداری، بقا و دوام سازمان تامین اجتماعی هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر یادآور شد: از اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر انتظار می‌رود به فراخور نقش ویژه کارآفرینان و کارفرینان حمایت ویژه‌ای از آنان داشته باشند.