تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان به شهرداری های بوشهر
تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان به شهرداری های بوشهر

ندای استان:استاندار بوشهر از اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌های استان بوشهر خبر داد.

به گزارش ندای استان،احمد محمدی‌زاده پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان جم با تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای گرانقدر اظهار داشت: مردم همیشه در صحنه در دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن در عرصه‌های مختلف در ۴۵ سال گذشته نقش‌آفرینی ویژه‌ای داشته‌اند که درخور تحسین است.

وی با بیان اینکه وحدت و همدلی عامل موفقیت در جامعه است، گفت: پیشرفت هر جامعه مرهون وحدت و همدلی است که خداوند متعال در آیات قرآن کریم همواره به این مهم تأکیدات فراوانی کرده است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر نماد اتحاد و وحدت مردم و مسئولان است، اضافه کرد: در شهرستان جم در حوزه‌های مختلف شاهد موفقیت هستیم که عامل آن اتحاد و همدلی مردم و مسئولان است.

محمدی‌زاده با اشاره به تحولات ایجاد شده در شهرستان جم نیز اضافه کرد: در نهضت ملی مسکن شهرستان جم در استان بوشهر پیشرو است و طرح‌های مهم ساخت مسکن اجرایی شده است.

وی با اشاره به طرح‌های راهسازی در شهرستان جم تصریح کرد: شهرستان جم دارای سه مسیر اصلی است که توسعه طرح‌های راهسازی در این محورها اولویت است.

استاندار بوشهر محور جاده‌ای جم به دشتی را یکی از طرح‌های مهم دانست و بیان کرد: محور ریز به دژگاه و ریز به دوراهک از دیگر محورهای مواصلاتی در شهرستان جم است که اقدامات لازم برای آنها انجام شده است.

محمدی‌زاده با اشاره به اینکه طرح‌های آبرسانی در شهرستان جم پس از سال‌ها توقف در دولت سیزدهم اجرایی شد گفت: اکنون مرحله نخست آب‌شیرین‌کن سیراف به جم با ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز وارد مدار بهره‌برداری شده که این طرح تا تولید ۲۸ هزار مترمکعب ادامه دارد.

وی با اشاره به آبگیری سد باغان در استان بوشهر گفت: عملیات آبگیری این سد آغاز شده که با اجرای خط انتقال آب نقش مهمی در تامین آب شهرستان جم دارد.

استاندار بوشهر در ادامه از اختصاص سه هزار میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌های استان بوشهر از سوی اداره کل امور مالیاتی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: تا ۲ ماه مانده به پایان سال اعتبارات ارزش افزوده افزایش می‌یابد که نقش مهمی در توسعه عمران شهری و زیرساخت‌ها در شهرهای مختلف استان دارد.

محمدی‌زاده با بیان اینکه برای تخصیص اعتبارات از محل آلایندگی پیگیری لازم انجام شده است تصریح کرد: با تخصیص این اعتبارات به شهرستان‌های مختلف در محدوده عوارض آلایندگی تحول مهمی در طرح‌ها ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: تخصیص سه هزار میلیارد تومان به شهرداری‌های استان بوشهر درحالی است که تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای استان بوشهر نیز تخصیص یافته است.