خواهر خواندگی بندر بوشهر و بندر فوجو
خواهر خواندگی بندر بوشهر و بندر فوجو

ندای استان: رییس شورای اسلامی شهر بوشهر از موافقت شورا با خواهر خواندگی بندر بوشهر و بندر فوجو چین خبر داد .

به گزارش ندای استان ،همه ساله پیشنهادات شهرهای ایران که تقاضای خواهرخواندگی با شهرهای چین را دارند و نیز شهرهای چین که متقاضی خواهرخواندگی با شهرهای ایران هستند در یک کارگروه تخصصی و مشورتی زیرمجموعه “انجمن دوستی ایران و چین” مطرح می شود.

وی افزود: پس از بررسی های لازم و یافتن وجوه مشترک بین ۲ شهر این کشورها و موافقت مقامات محلی، تفاهم نامه خواهرخواندگی بین شهرداران منعقد می شود.

رییس شورای اسلامی شهر بوشهر تصریح کرد: در حال حاضر تقاضا از سوی شهرهای ایران زیاد و از طرف کشور چین کمتر است بنابراین برای این که مقامات محلی یک استان و یا شهری در چین برای پیمان خواهرخواندگی با شهری در ایران موافقت کنند نیازمند ارائه طرح توجیهی قابل اعتنایی است.

نیک‌روش ادامه داد: در سفر اردیبهشت ماه “انجمن دوستی ایران و چین” به بوشهر برای افتتاح اولین شعبه استانی این انجمن، موضوع خواهرخواندگی بندر بوشهر با بندر فوجو استان فوجیان چین توسط مقامات بوشهری مطرح که پس از بررسی های کارشناسی در انجمن مورد موافقت قرار گرفت.

وی یادآور شد: با تصویب شورای اسلامی شهر بوشهر، به زودی و پس از تایید فرمانداری، از طریق استانداری به وزارت کشور اعلام تا پس از مکاتبه با وزارت خارجه به اطلاع طرف چینی رسانده و زمینه انعقاد تفاهم نامه بین شهرداران این ۲ بندر انجام شود.

رییس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: بندری بودن بوشهر و فوجو و دسترسی به دریا و آب‌های آزاد، داشتن آب و هوای گرم و مرطوب، قدمت تاریخی بیش از پنج هزار ساله هر ۲ شهر، قابلیت‌های فراوان در زمینه های تجارت، بازرگانی، دریانوردی و صیادی، وجود مسلمانان پر شمار در استان فوجیان، وجود منطقه آزاد صنعتی و تجاری و رونق‌داشتن صنایع دستی از جمله وجوه مشترک بوشهر و فوجیان محسوب می‌شود.

نیک‌روش عنوان کرد: جمعیت استان فوجیان و بندر فوجو به ترتیب ۸.۵ و ۳.۵ میلیون نفر است.

Visited 1 times, 1 visit(s) today