ندای استان:آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: ائمه دروازه‌ی ورود به توحید هستنداعتقاد به ولایت و امامت یک مسئولیت است

به گزارش ندای استان به نقل از کیهان، همزمان با ۳۰ صفر سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) که هرساله با حضور گسترده مردم عزادار و عاشقان ولایت در شهرستان برگزار می‌شود، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری بعنوان میهمان و سخنران ویژه در این پیاده‌روی بزرگ ولایت در جمع مردم جم در آستان مقدس امام زاده بی بی بانو (س) افزود : نظیر این مراسم امروز در سراسر کشور وجود دارد که این مسئله نشان از ارادت و عشق مردم ما به خاندان عصمت و طهارت (ع) می باشد.
وی افزود: شناخت بسیاری از افراد نسبت به ائمه تنها شناخت شناسنامه‌ای است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امام علی (ع) شادی کردن در شادی اهل بیت (ع) و اشک ریختن در اندوه و غم آن‌ها را تمجید می کند.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: اشک ریختن و تا صبح سینه بزنیم اما کاری به نماز صبح نداشته باشیم، اینگونه نمی توان ائمه را شناخت.
نایب رییس مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اگر برای امام حسین(ع) اشک از روی معرفت بریزید که قطرات اشک بر گونه های شما سرازیر شود، گناهان آمرزیده می شود.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: علاوه بر بذل جان، مال، شادی در شادی و اندوه به هنگام حزن ائمه در واقع پیرو راه اهل بیت بودن مسئولیت سترگی است که بر عهده‌ی ما می باشد.
 نایب رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئله اعتقاد به امامت و ولایت در واقع یک مسئولیت می باشد و تنها شادی، اشک و شناخت ظاهری نیست.
حسینی بوشهری با بیان اینکه ائمه دروازه‌ای هستند که از این طریق می توان وارد توحید شد، ادامه داد: مودت به اهل بیت (ع) کمک به پیدا کردن راه ذات کبریایی حق تعالی می کند. بنابراین همراه بودن، پذیرش نمودن، تقوا، دلداگی به خدا ضروری می باشد.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه با تاکید بر اینکه مسئله امامت فراتر از جان، مال و غم و اندوه است، گفت: کلمه لا اله الا اللّه نشانه توحید است و دژ پیامبر (ص) می باشد و هر کسی آن را از زبان جاری کند، در این دژ داخل می شود و از عذاب در امان می ماند.
نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه توحید شرط دارد، گفت: اگر کسی مدعی توحید منهای امامت باشد، این توحید مورد پسند اهل بیت نیست و کلمه لا اله الا اللّه دیگر دژ نخواهد بود.
وی افزود: مردم در روز قیامت اینکه بگویند اهل بیت (ع) را نشناختیم هیچ عذری ازشان پذیرفته نیست. مومن را می خواهید بشناسید باید اهل بیت (ع) را شناخت زیرا مومن نسبت به امام معرفت دارد اما کافر منکر کننده امام می باشد.
حسینی بوشهری ادامه داد: کسی که دچار گمراهی است نباید درجا بزند و در این گمراهی بماند بلکه باید به سمت هدایت حرکت نماید.
نماینده مردم استان بوشهر خاطر نشان کرد: امامت را باید به توحید پیوند زد و به این مسئله مهم نمی توان سطحی برخورد کرد؛ آن کسی که تا عمق جانش امامت حسین (ع)را پذیرا شده باشد، اشک این فرد ارزشمند است.
Visited 1 times, 1 visit(s) today