دختران دانش‌آموز “چاق” شده‌اند
دختران دانش‌آموز “چاق” شده‌اند

ندای استان:معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزایش چاقی در بین دانش‌آموزان را متذکر شد و گفت: نرخ چاقی دختران دانش‌آموز ۳۴ درصد رسیده و اکنون به‌صورت متوسط از ۳ دختر یک نفر آنان دچار چاقی است.

به گزارش ندای استان،صادق ستاری‌فرد شامگاه شنبه در آیین افتتاح سالن ورزشی وحدتیه دشتستان از اجرا طرح شهید سلیمانی در مدارس سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت در اجرا این طرح ساخت فضاهای ورزشی در مدارس آغاز شده و از ۲ هزار و ۱۰۰ طرح تدوین شده تاکنون حدود ۵۰ درصد آن به پایان رسیده است.

وی با اشاره به افتتاح یک‌هزار واحد آموزشی در مدارس در قالب طرح شهید سلیمانی گفت: این تعداد تا پایان مهرماه به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی افزایش می‌یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اعتبار ساخت فضاهای ورزشی در مدارس را ۶۰۰ میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: فضاهای ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی با مشارکت مدارس، خیران، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها ساخته می‌شود.

ستاری‌فرد با بیان اینکه سرانه فضاهای ورزشی مدارس افزایش می‌یابد تصریح کرد سرانه فضاهای ورزشی دانش‌آموزی ۳۴ سانتیمتر است که با اولویت فضای سرپوشیده در مدارس دخترانه افزایش می‌یابد.

وی افزایش چاقی در بین دانش‌آموزان را متذکر شد و گفت: نرخ چاقی دختران دانش‌آموز ۳۴ درصد رسیده و اکنون به‌صورت متوسط از ۳ دختر یک نفر آنان دچار چاقی است که عامل آن کم تحرک و بی‌توجهی به ورزش است.

معاون وزیر آموزش و پرورش تأمین تجهیزات ورزشی مدارس را یکی اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش دانست و خاطر نشان کرد: امسال ۱۰۰ میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات و اقلام ورزشی مدارس اختصاص یافته است.

ستاری‌فرد از ساخت استخر دانش‌آموزی خبر داد و بیان کرد: برای تکمیل استخر ویژه دانش‌آموزان در سراسر کشور ۸۶۸ میلیارد تومان اعتبار از محل مصوبات سفر استانی رئیس جمهور و بودجه سال جاری اختصاص یافته است

وی طرح صبا یا شنای دانش‌آموزی را مورد تأکید قرار داد و افزود: امید می‌رود با مشارکت سازمان برنامه و بودجه استخر دانش‌آموزی در حال اجرا تکمیل و طرح صبا یا شنای دانش‌آموزی ویژه دانش‌آموزان سوم ابتدایی اجرایی شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه موضوع ورزش و تربیت‌بدنی یکی از مهم‌ترین محور‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است اظهار کرد: در اجرا طرح شهید خرازی تاکنون ۹۳۳ مجموعه ورزشی در مدارس سراسر کشور در اختیار خانواده‌ها برای ورزش والدین و سایر اعضا خانواده قرار گرفته است.

تحویل ۱۵ هزار قلم کالا آموزشی، ورزشی و خدماتی مدارس

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر هم از تحویل ۱۵ هزار قلم کالا آموزشی، ورزشی و خدماتی مدارس خبر داد و بیان کرد: این تجهیزات در قالب کاروان ۱۸ گانه تحویل مدارس شهری و روستایی استان بوشهر شد.

ابراهیم احمدی وسایل سرمایشی، آموزشی هنرستان‌ها، میز و نیمکت، صندلی، کامپیوتر و نمایشگر تعاملی را از جمله این تجهیزات دانست و گفت: این اجناس با اعتباری افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال در بین مدارس استان بوشهر توزیع شد.

وی با اشاره به افتتاح سالن ورزشی شهدای دانش‌آموز شهر وحدتیه دشتستان خاطر نشان کرد: این طرح با زیربنا یک‌هزار و ۳۱۶ متر مربع با اعتبار ۲٫۵ میلیارد تومان احداث شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان بوشهر با اشاره به افتتاح استخر دانش‌آموزی شهر بوشهر تصریح کرد: استخر دانش‌آموزی شهدای فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان بوشهر با زیربنا بیش از ۲ هزار متر مربع با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان ریال همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

  • منبع خبر : تسنیم