۴۸ ساعت جدال با مرگ در تنگستان + عکس
۴۸ ساعت جدال با مرگ در تنگستان + عکس

ندای استان:مرد جوان تنگستانی که برای جمع‌آوری عسل طبیعی به کوهستان رفته بود داخل شکاف کوه سقوط کرد اما پس از ۲ شبانه روز جدال با مرگ نجات یافت.

به گزارش ندای استان،این جوان ۳۸ساله که اهل روستای محمدعامری در بخش دلوار تنگستان است روز ۳۰اردیبهشت‌ماه وار بر موتورسیکلتش راهی کوه‌های اطراف روستا شد تا عسل کوهی جمع‌آوری کند. در این مناطق کندوهای عسل به شکل طبیعی وجود دارد که عسل‌های آن ارزش زیادی دارد. این جوان قصد داشت هم برای مصرف خود و خانواده‌اش و هم برای فروش عسل جمع‌آوری کند.

چند ساعت از رفتن این جوان گذشت و خبری از او نشد. هوا که تاریک شد کم‌کم نگرانی خانواده‌اش هم بیشتر شد و آنها در تماس با هلال احمر، درخواست کمک کردند.

جست‌وجوی پهپادی

با وجود اینکه محدوده‌ای که مرد جوان برای یافتن عسل به آنجا رفته بود مشخص بود اما گسترده بودن این مکان جست‌وجو را دشوار می‌کرد و امدادگران باید محدوده دقیق‌تری را شناسایی می‌کردند. به همین دلیل از پهپاد برای عکس‌برداری و جست‌وجوی هوایی استفاده کردند اما نتیجه‌ای نداشت.

این در حالی بود که گرمای شدید هوا جان او را به خطر انداخته و معلوم نبود که او به چه سرنوشتی دچار شده است. همچنین تماس‌ها با تلفن همراه او نیز همچنان بی‌نتیجه بود و او گوشی‌اش را جواب نمی‌داد.

حدود ۲۴ ساعت از مفقود شدن او گذشته بود که باز هم با تاریک شدن هوا جست‌وجو به روز بعد موکول شد. در دومین روز از عملیات جست‌وجو بازهم پهپادها به پرواز درآمدند و به عکاسی از بخش‌های دیگری از منطقه پرداختند. در عکس‌های جدید تصاویری از موتورسیکلت مرد جوان در نزدیکی شکاف یک کوه به‌دست آمد.

این موضوع نشان می‌داد که احتمالا او در آن اطراف دچار حادثه شده است. در این شرایط بود که نیروهای عملیاتی با استفاده از چندین دستگاه خودروی امدادی و موتورسیکلت راهی آنجا شدند. آنجا با جست‌وجو در اطراف موتورسیکلت توانستند مرد جوان را که داخل شکاف کوه افتاده و از ناحیه پا مصدوم شده بود را پیدا کنند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که او زمانی که برای یافتن عسل بالای شکاف رفته بود داخل آن سقوط کرده و پایش مصدوم شده است. همچنین گوشی موبایلش نیز در نزدیکی موتورسیکلت از جیبش بیرون افتاده و به این ترتیب ارتباط او با خانواده‌اش قطع شده بود.

زمانی که امدادگران بالای سر وی رسیدند از فرط گرسنگی و تشنگی بی‌حال بود. او در این ۴۸ ساعت فقط توانسته بود مقداری عسل بخورد و از این طریق جان خودش را نجات داده بود. در این شرایط امدادگران با اکسیژن تراپی او را داخل سبد مخصوص قرار داده و پس از طی کردن حدود یک کیلومتر او را به آمبولانس رساندند و ساعت بعد وی به بیمارستان خلیج‌فارس بوشهر منتقل شد.

احمد عبداللهی، مدیرعامل هلال احمر تنگستان در این‌باره گفت: در این عملیات از ۴۵ن یروی امدادی، یک آمبولانس، ۷خودرو و ۳موتورسیکلت استفاده شد و نیروهای مردمی نیز حضور پررنگی داشتند. با وجود همه این امکانات لطف خداوند بود که باعث شد بتوانیم پیش از اینکه حادثه تلخی رخ دهد مرد جوان را یافته و از مرگ نجات دهیم.

  • منبع خبر : همشهری