مادر سردار شهید بیژن گُرد به فرزند شهیدش پیوست
مادر سردار شهید بیژن گُرد به فرزند شهیدش پیوست

ندای استان:مکیه غریبی مادر سردار شهید والا مقام بیژن گُرد از شهدای نبرد مستقیم با آمریکا و از یادگاران دوران دفاع مقدس استان بوشهر به فرزند شهید خود پیوست.

به گزارش ندای استان،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: مادر شهید بیژن گُرد سوم فروردین ۱۴۰۲ در سن ۸۵ سالگی مصادف با نخستین روز از ماه مبارک رمضان به دلیل کهولت سن دار فانی را وداع کرد.

نعمت الله غلامپور روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: پیکر مطهر مادر شهید بیژن گُرد فردا پنجم فروردین مصادف با سومین روز از ماه مبارک رمضان در قطعه صالحین گلزار شهدای شهر بوشهر به خاک سپرده می‌شود.

وی اظهار کرد: همه مدیون مادران معزز شهدا هستیم؛ مادرانی که جوانان برومندی را در دامن خود پرورش دادند که دل از خانه و خانواده بریدند و در مقابل دشمن تا دندان ‌مسلح سینه سپر کردند و باعث شدند ما امروز با افتخار راه انقلاب را ادامه دهیم.

غلامپور افزود: شهید بیژن گرد و همرزمانش نادر مهدوی، خداداد آبسالان، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، مهدی محمدیها و غلامحسین توسلی در ۱۶ مهر ۱۳۶۶، حماسه‌ای در خلیج‌فارس آفریدند که ابهت امریکا که خود را ابرقدرت می‌دانست، در خلیج‌فارس غرق شد.

وی گفت: مادر شهید گرد در عمر با برکت خود، به صبر، اخلاق نیکو و مهربانی در بین مردم زبانزد بود و پس از گذشت ۳۰ سال از شهادت فرزندش هیچ‌ وقت کسی او را غمگین ندید و همیشه شاکر درگاه خدا بود.