ندای استان:مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: کودک ۸ ساله‌ی بوشهری برگزیده مسابقه بین‌المللی نقاشی کائو ژاپن شد.

به گزارش ندای استان،سمیه رسولی سه‌شنبه ۱۱ بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به موفقیت عضو کانون پرورش فکری استان بوشهر در یک جشنواره بین المللی گفت: زهرا مظفری ۸ ساله از مرکز کانون پرورش فکری کنگان در سیزدهمین جشنواره بین المللی نقاشی کائو ژاپن در سال ۲۰۲۲ به عنوان برگزیده انتخاب شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر اظهار کرد: موضوع جشنواره نقاشی کائو «بیایید محیط زیست خود را با هم پایدار کنیم!» بود که پیش از این طی یک برنامه هدفمند و بلند مدت در کانون پرورش فکری استان بوشهر اعضا در خصوص محیط زیست، راه های نگهداری و حفاظت از آن و دیگر موارد تحت آموزش قرار گرفته بودند.

رسولی اظهار کرد: در این مسابقه از میان ۱۳۲۱۴ اثر ۵ نفر از اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله زهرا مظفری از کنگان موفق به کسب جایزه دوستی اکو شدند.

وی بیان داشت: کشف و پرورش استعدادهای هنری و ادبی کودکان و نوجوانان از طریق برپایی کارگاه‌های هنری و ادبی و شرکت در مسابقات و جشنواره های مختلف یک از مهم‌ترین وظایف کانون پرورش فکری است که بحمدلله حضور کودکان و نوجوانان استان در این کارگاه ها و کسب موفقیت ها در سطح ملی و بین المللی بیشمار بوده است و خرسندیم که به واسطه فعالیت های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری، زمینه های رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان استان عزیزمان را فراهم می کنیم.

رسولی توجه به کودکان و آموزش و تربیت آنها را بسیار مهم و حائز اهمیت خواند و افزود: توجه به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در حوزه کودکان و نوجوانان می تواند آینده جامعه  را تضمین کند.