نجات ملوانان لنج باری با ۶ سرنشین در خلیج فارس از خطر غرق شدن
نجات ملوانان لنج باری با ۶ سرنشین در خلیج فارس از خطر غرق شدن

ندای استان: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات امدادرسانی به یک فروند لنج باری چوبی مسیر دبی به بندر ریگ این استان باعث نجات این شناور و ۶ خدمه آن از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس شد.

به گزارش ندای استان،محمد شکیبی نسب روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پیرو اعلام اضطرار شناور یاد شده به ایستگاه مخابرات دریایی لاور ساحلی مبنی بر آبگرفتگی شدید و احتمال غرق شده آن، پس از هماهنگی لازم شناور ناجی ۱۸ ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه از بندر عامری به منطقه اعزام شد.

وی بیان کرد: ناجی ۱۸ ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه پس از رسیدن به موقعیت اعلام کرد، خدمه موتورلنج مضطر را در جان پناه رویت کرده و شناور به حالت نیمه غرق درآمده است.

شکیبی نسب افزود: ساعت ۲۰ پس از بررسی شناور مضطر مشخص شد امکان شناورسازی لنج مضطر وجود ندارد و بر همین اساس هماهنگی لازم برای  اعزام یک فروند موتورلنج امدادرسان از طریق مالک آن انجام شد.

وی عنوان کرد: ناجی ساعت ۲۱ و ۳۰ اعلام کرد موتورلنج امدادرسان به موقعیت رسیده و اقدام به انتقال شناور مضطر به سمت بندر عامری کرده است.

شکیبی نسب یادآور شد: در ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه با توجه به پایدار بودن وضعت موتورلنج مضطر و عدم نیاز شناور ناجی، ناجی ۱۸ به سمت پایگاهش بازگشت و پس از پهلوگیری ۶ خدمه نجات یافته این لنج را به اسکله انتقال داد.

بندر ریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.