شتاب ساخت بیمارستان فاطمه زهرا (س) بوشهر
شتاب ساخت بیمارستان فاطمه زهرا (س) بوشهر

ندای استان:معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عملیات اجرایی بیمارستان فاطمه الزهرا(س) بوشهر با انتخاب پیمانکار جدید از اردیبهشت ۱۴۰۱ ازسر گرفته شده و با اعتبار تخصیص شده عملیات اجرایی اسکلت و دیوار کشی تا آخر پاییز تکمیل می‌شود.

به گزارش ندای استان،دکتر حیدر عزیر نژاد سه شنبه پس بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه بیمارستان فاطمه الزهرا بوشهر به خبرنگار ایرنا گفت: این بیمارستان با گذشت ۴ سال از اجرا تا سال ۱۴۰۰ تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و پس از سفر استانی رئیس جمهور در مهر ماه سال گذشته تامین اعتبار انجام شد و به دلیل ضعف پیمانکار، مناقصه مجدد برگزار و اجرای آن از سر گرفته شد.

وی افزود: بر اساس مصوبه سفر مقرر شده است مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه، ۵۰ میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت، ۵۰ میلیارد تومان از سوی وزارت نفت و ۲۵ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در مدت سه سال تامین شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به به کمبود تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر، اذعان کرد: با توجه  به سرانه ۱.۸ تخت به ازای هر هزار نفر در این استان که نسبت به میانگین کشوری بسیار کمتر است، توسعه زیر ساخت‌های درمانی بوشهر ضروری است.

وی یادآورشد: کارفرما پروژه بیمارستان فاطمه الزهرا بوشهر سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی است، دانشگاه علوم پزشکی بهره بردار پروژه و تامین نیروی انسانی و تجهیز به عهده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

عملیات اجرایی بیمارستان فاطمه الزهرا بوشهر با زیر بنا ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع و۱۸۰ تخت از سال ۹۶ آغاز شد و در سفر استانی مهر ماه گذشته هیات دولت به این استان مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل آن مصوب شد که تا کنون ۵۷ میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص یافته است.