افزایش تعداد مبتلایان به امیکرون در بوشهر
افزایش تعداد مبتلایان به امیکرون در بوشهر

ندای استان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد بیماران ابتلا به کرونا در استان این هفته نسبت به هفته قبل ۱۶ درصد افزایش یافته و بیشتر آنها از نوع اومیکرون است.

به گزارش ندای استان،سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهراز افزایش مراجعه کنندگان بیماران کرونایی خبر داد و اظهار داشت: تعداد بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌ها رو به افزایش است که ضرورت دارد برای کنترل سویه جدید اومیکرون مردم حتما نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر تعداد موارد مراجعه سرپایی بیماران مشکوک به کرونا را رو به افزایش دانست و بیان کرد: هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل آن تعداد مراجعه کنندگان چند برابر و بستری‌های بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه اومیکرون به چرخش درآمده است گفت:  تعداد بیماران ابتلا به کرونا در استان این هفته نسبت به هفته قبل ۱۶ درصد افزایش یافته و بیشتر آنها از نوع اومیکرون است.

وی نسبت به خطر شیوع اومیکرون هشدار داد و بر پوشش فراگیر واکسیناسیون و تزریق نوبت سوم واکسن کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد.

کشمیری مجموعه بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌ها را حدود ۵۰ نفر دانست و بیان کرد: تعداد بیماران بستری بخش کرونایی استان به حدود ۲۰ نفر رسیده بود که با افزایش مبتلایان به حدود ۵۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: هم اکنون برخی از بیماران بدحال کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان تحت درمان قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه اینکه فوتی‌های ناشی از کرونا در استان در ۴ هفته گذشته، صفر بوده خاطر نشان کرد: صفر شدن فوتی‌های کرونایی در ۲ سال گذشته بی‌سابقه است ولی نباید سبب ساده‌انگاری شود.

وی بیان کرد: طی شبانه روز گذشته با صفر شدن مجدد فوتی‌های مبتلا به کرونا، مجموع جان‌باختگان این بیماری در این استان در رقم ۲ هزار و ۳۵ نفر باقی ماند.