مهندس ۵۰ ساله ناجی جان بیماران شد
مهندس ۵۰ ساله ناجی جان بیماران شد

ندای استان:رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: این اقدام دهمین اهدا عضو در سال جاری در استان بوشهر است.

به گزارش ندای استان،علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: به دنبال تأیید مرگ مغزی مهندس سیاوش حیدری شمس‌آبادی شاغل در عسلویه توسط تیم واحد فراهم آوری اعضای پیوندی و پزشکان تأییدکننده و با رضایت و ایثار خانواده مهربان و نوع‌دوست آن جانبخش دومین عمل اهدای عضو در شهرستان کنگان برای نجات جان چند هم‌وطن انجام شد.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: مرحوم مهندس سیاوش حیدری شمس‌آبادی به علت سکته مغزی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بستری‌شده بود که متأسفانه بعد از ۲۰ روز تلاش پزشکان متخصص دچار مرگ مغزی شد و به دنبال تأیید مرگ مغزی عمل اهدا توسط دکتر علیخانی صورت گرفت.
وی بابیان اینکه با اقدام ایثارگرانه این خانواده، چند هم‌وطن از مرگ حتمی نجات یافتند تصریح کرد: کبد و هر دو کلیه این مهندس ۵۰ ساله برای پیوند به نیازمندان به دریافت عضو به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز ارسال شد.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ۹۰ اهدای عضو در این استان خبر داد و گفت: این اقدام دهمین اهدا عضو در سال جاری در استان بوشهر است.