هنوز اعتبارات سد دالکی تامین نشده است
هنوز اعتبارات سد دالکی تامین نشده است

ندای استان:نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سد دالکی از مهمترین پروژه‌ استان بوشهر است، ولی به دلیل تامین نشدن اعتبار مسیر کندی را برای تکمیل طی می‌کند.

به گزارش ندای استان،ابراهیم رضایی نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی ظهر دوشنبه در نشست با مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر که با موضوع بررسی وضعیت آب دشتستان برگزار شد بیان کرد: دشتستان با چالش‌های زیادی در حوزه آب هم در زمینه آب شرب و هم در زمینه آب کشاورزی با مشکلات جدی روبه‌رو است.

او با انتقاد از تحقق نیافتن وعده‌های مسئولان استانی و کشوری برای تامین اعتبارت مورد نیاز طرح‌های حوزه آب دشتستان، عنوان کرد: سد دالکی از مهمترین و بزرگترین پروژه‌های شهرستان دشتستان و استان بوشهر است، ولی به دلیل تامین نشدن اعتبار مسیر کندی را برای تکمیل طی می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر تلاش‌ها و پیگیری‌های سال قبل، از ابتدای امسال نیز پیگیری مجدانه‌ای برای تامین اعتبارات سد دالکی داشته‌ام.

رضایی تاکید کرد: علیرغم نامه و قول و وعده معاونین رئیس جمهور و وزیر نیرو، هنوز اعتبارات سد دالکی تامین نشده است.

او ادامه داد: با رئیس مجلس، وزیر نیرو، معاونین رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و معاونان وی، معاون سپاه، معاون وزیر نیرو و… در این زمینه صحبت کردم و وعده پیگیری دادند.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش‌های مدیران شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: به خاطر اهمیتی که این پروژه داشته و برای مردم بسیار مهم است، بار‌ها و بار‌ها از وزیر نیرو درخواست کردم که اعتبارات مورد نیاز تأمین شود و وزیر نیرو قول داد، ولی کاری نکرده است.

رضایی با بیان اینکه ناچاریم برخی واقعیات را با مردم در میان بگذاریم، گفت: انتظار می‌رفت که اقدام عملی و جدیت بیشتری در مدیریت اجرایی استان برای پیشرفت سد دالکی شاهد باشیم، اما یا نخواستند یا نتوانستند، که در هر صورت مردم ضرر کردند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان