زمان فعالیت شبانه مراکز انتقال خون بوشهر و گناوه درماه رمضان
زمان فعالیت شبانه مراکز انتقال خون بوشهر و گناوه درماه رمضان

ندای استان:مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: با توجه به محدودیت‌های تردد شبانه در شرایط قرمز کرونایی، فعالیت خون‌گیری نوبت عصر پایگاه‌ها در شهستان بوشهر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ و گناوه از نیم ساعت پس از افطار تا ساعت ۲۴ تعیین شده‌است.

به گزارش ندای استان،نرگس عبیدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: همچنین در این ماه خونگیری در نوبت صبح در شهرستان بوشهر از ساعت ۸ تا ۱۳ و در شهرستان‌های دشتستان و کنگان از ساعت ۸ تا ۱۲ انجام می‌شود.

‎عبیدی یادآور شد: در سال‌های گذشته نوبت خونگیری عصر در ماه مبارک رمضان در همه پایگاه‌های انتقال خون استان نیم ساعت پس از افطار تا ساعت ۲۴ شب بود.

‎مدیرکل انتقال خون استان بوشهر اظهار کرد: : تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد میزان مراجعه برای اهدای خون در روزهای آغازین ماه مبارک رمضان کاهش می‌یابد، بنابراین لازم است افراد داری شرایط اهدا، در ماه میهمانی خدا نیازمندان را تنها نگذارند.

عبیدی اعلام کرد: در زمان حاضر ذخایر خون بوشهر در وضعیت مطلوب اما ناپایدار قرار دارد و از مردم نوع دوست این استان تقاضا می‌شود، بصورت مداوم برای اهدای خون مراجعه کنند.

‎وی در ارتباط با اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا، اظهار کرد: با توجه به آغاز موج جدید شیوع کرونا و افزایش بالای مبتلایان و بستری‌های، نیاز است بهبود یافته‌هایی که ۲۸ روز از بهبودی آنها می‌گذرد و توان جسمی لازم را دارند با داشتن مدارکی که نشان دهنده ابتلا و بهبودی آنها باشد برای اهدای پلاسمای خون خود به پایگاه انتقال خون بوشهر مراجعه کنند.

‎عبیدی ادامه داد: در زمان حاضر ذخیره پلاسمای این مرکز مطلوب است و به درخواست پزشکان، به نیازهای بیمارستانی پاسخ داده می‌شود.

‎مدیرکل انتقال خون استان بوشهر یادآور شد: تاکنون ۶۴ نفر برای اهدای پلاسمای خون خود مراجعه کرده‌اند.